Euro
15.2565
-0.40%
Dolar
13.4375
-0.68%
Altın
793.6770
0.53%
Borsa
2,039.28
3.00%
Bitcoin
576.988
0.82%
3ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 3 C
  Temel Karamollaoğlu'na Abdullah Gül'ün adaylığı soruldu

  Temel Karamollaoğlu'na Abdullah Gül'ün adaylığı soruldu

  FOX TV canlı yayınına konuk olan Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanlığı için Abdullah Gül ve Meral Akşener isminin tartışılmasının suni gündem olduğunu söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 19.08.2020 - 09:55

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, FOX TV canlı yayınında Ezgi Gözeger'in sunumuyla ekrana gelen Çalar Saat programının konuğu oldu.

  Gündeme ilişkin konuların masaya yatırıldığı programda, 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı çıkarılacak ortak adayın kim olacağına dair iddialar da konuşuldu.

  Temel Karamollaoğlu'na Abdullah Gül'ün adaylığı soruldu ViDEO

  SUNİ GÜNDEM

  Ezgi Gözeger'in, son günlerde Abdullah Gül ve Meral Akşener isimlerinin fazlasıyla gündeme geldiğini hatırlatması üzerine Temel Karamollaoğlu, bunların suni gündem olduğunu söyledi.

  Temel Karamollaoğlu na Abdullah Gül ün adaylığı soruldu #1

  Adayın açıklanması için seçim tarihinin belirlenmesi gerektiğini ifade eden Temel Karamollaoğlu, henüz ortada somut bir şeyin olmadığını sözlerine ekledi.

  "ORTADA FOL YOK YUMURTA YOK"

  SP Lideri, "Daha ortada fol yok, yumurta yok. Dereyi görmeden paça sıvanmaz ki. Hemen Cumhurbaşkanı adaylığı... Cumhurbaşkanı adaylığı seçim kararı alınmadan gündeme gelmez. Seçim gözükecek en azından. 3 ay sonra mı? 6 ay sonra mı? 3 sene kim aday olacak bunu mu tartışacağız? Bunlar suni gündemlerdir. Yeri gelir bir partinin genel başkanlığını yapan biri elbette aday olabilir, yeri gelir geçmiş Cumhurbaşkanları aday olabilir, başka birileri aday olabilir. İlle de bunlara mahkum olacağız diye bir şey yok. O günün şartlarında aday belirlenir. Şimdiden değil." ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir