Euro
10.0932
0.55%
Dolar
8.2861
0.17%
Altın
489.27
0.16%
Borsa
1.445
-1.1%
Bitcoin
472.421
0.52%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Diyarbakır anneleri, evlat nöbetini sürdürüyor

  Evlatlarının devlete teslim olmalarını isteyen aileler, çocuklarını almadan nöbeti bırakmayacaklarının mesajını verdi.
  • AA
  • 15.04.2021 - 17:16
  • Güncelleme : 15.04.2021 - 18:01
  Diyarbakır anneleri, evlat nöbetini sürdürüyor

  Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti kararlılıkla devam ediyor.

  Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi, 591'inci gününde devam etti.

  Eylemde yer alan Hatice Ay, 6 yıl önce 16 yaşındayken dağa kaçırılan oğlu Muhammed için evlat nöbetine katıldığını söyledi.

  "OĞLUMU HDP'DEN İSTİYORUM"

  Oğlunun hasta olduğunu, sürekli gözetim altında tutulması gerektiğini kaydeden Ay, 6 yıldır çocuğundan haber alamadığını bildirdi.

  Ay, "Oğlumu HDP'den istiyorum. Onu almadan buradan gitmeyeceğim. Kararlıyım. Muhammed oğlum, eve dön. Sen küçüksün, hastasın. 6 yıldır seni merak ediyoruz. Oğlum gel adalete teslim ol. Seni kandırıyorlar." diye konuştu.

  Diyarbakır anneleri evlatlarını istiyor ViDEO

  "KIZIM, GEL DEVLETE TESLİM OL"

  Hakkari'nin Çukurca ilçesinden 8 yıl önce 15 yaşında dağa kaçırılan kızı Kadriye için gelen Nazmi Türan da 591 gündür eylemlerini kararlılıkla devam ettirdiklerini belirtti.

  Türan, "Kızımdan hiç haber alamadım. Sonuna kadar buradayız, kararlıyız. Çoğu aile evladına kavuştu, biz de müjde bekliyoruz. Devletimiz güçlüdür. Kızım sesimi duyuyorsan gel, devlete teslim ol." ifadelerini kullandı.

  Diyarbakır anneleri, evlat nöbetini sürdürüyor #1

  FRANSA'DA KENDİLERİNDEN BAHSEDEN UZMANLA GÖRÜŞTÜLER

  Bu arada, aileler, Fransa'da katıldığı televizyon programında kendilerinden bahseden uluslararası ilişkiler uzmanı Öznur Küçüker Sirene ile görüntülü görüştü. Sirene, görüşmede, kendisinin de bir anne olduğunu, evlat mücadelesi veren ailelerin acısını paylaştığını söyledi.

  Diyarbakır annelerinin feryadını dünyaya aktarmak zorunda olduklarını kaydeden Sirene, "Yurt dışındaki ülkeler maalesef PKK terör örgütüne destek veriyor. Hem bir anne hem de vatanını milletini düşünen Türk vatandaşı olarak acınızı tüm dünyaya aktarmaya devam edeceğim. Allah acılarınızı bir an önce dindirsin ve evlatlarınızı size kavuştursun." dedi.

  Anneler de Sirene'ye teşekkür etti.

  Diyarbakır anneleri, evlat nöbetini sürdürüyor #2

  Diyarbakır anneleri, evlat nöbetini sürdürüyor #3

  Diyarbakır anneleri, evlat nöbetini sürdürüyor #4

  Diyarbakır anneleri, evlat nöbetini sürdürüyor #5

  Diyarbakır anneleri, evlat nöbetini sürdürüyor #6

  Diyarbakır anneleri, evlat nöbetini sürdürüyor #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir