Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
266.500
-3.54%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  ABD’de yaşanan olaylara AK Partili Ömer Çelik’ten tepki

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Seçim sonuçlarını tanımayıp şiddete başvuran protestolar yanlış ve hukuksuzdur. Herkesi demokratik değerlere saygılı olmaya davet ediyoruz" dedi.
  • DHA
  • 07.01.2021 - 10:26
  • Güncelleme : 07.01.2021 - 10:35
  ABD’de yaşanan olaylara AK Partili Ömer Çelik’ten tepki

  Dünyanın gözü Amerika Birleşik Devletleri’nin üzerinde…

  Donald Trump destekçilerinin Kongre binasına girmesinin ardından çıkan çatışmalarda ölü ve yaralı sayısı yükselirken, birçok kesimden de tepkiler geliyor.

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Twitter hesabından, ABD'deki olaylara ilişkin açıklamada bulundu.

  Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri'nde de demokratik süreçlerin üstünlüğünü ve hukukun meşruiyetini savunduklarını belirten Çelik, şunları kaydetti:

  “HERKESİ DEMOKRATİK DEĞERLERE SAYGILI OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

  "Herkes seçim sonuçlarını olgunlukla kabul etmelidir. Kesinleşmiş seçim sonuçlarını ve hukuku tanımayan eylemler meşru değildir. Demokratik süreçleri ve kurumları kırılgan hale getirmek, bir topluma ve dünyaya verilebilecek en büyük zarardır. Şiddete başvurulması hiçbir şekilde kabul edilemez. Herkes halk iradesinin üstünlüğüne ve hukuka riayet etmelidir. ABD'de yaşanan olaylarda seçim sonuçlarını tanımayıp şiddete başvuran protestolar yanlış ve hukuksuzdur. Demokratik süreçlerin üstünlüğüne karşı çıkmak meşru değildir. Şiddet asla bir hak arama yöntemi değildir. Herkesi demokratik değerlere saygılı olmaya davet ediyoruz."

  ABD’de yaşanan olaylara AK Partili Ömer Çelik’ten tepki #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir