Euro
10.1585
0.44%
Dolar
8.6496
-0.03%
Altın
491.94
0%
Borsa
1.416
0.58%
Bitcoin
381.563
3.94%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  ABD'li sözcüye Türkler mosmor oldu mu sorusu

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Türk yetkililerle Patriotlar ile ilgili görüşmenin soğuk değil samimi bir ortamda olduğununu açıkladı.
  • Ajanslar
  • 18.08.2015 - 03:38
  ABD'li sözcüye Türkler mosmor oldu mu sorusu

  ABD li sözcüye Türkler mosmor oldu mu sorusu #1

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, günlük basın brifinginde, Türkiye’deki patriot füzelerinin çekilmesine ilişkin soruları yanıtladı.

  New York Times gazetesinin 'Ankara'daki yetkililer Patriotların gerç çekileceğini öğrendiğinde mosmor oldu' ifadesinin kullanıldığı hatırlatılan Kirby'e Washington'un Patriotlar konusunda aldığı tepki soruldu.

  BANA ÖYLE ANLATILMADI

  "O görüşme odasında ben yoktum. Ancak bana anlatılanlar samimi bir görüşme olduğu yönündeydi. Temasların sonunda kararın arkasındaki nedenleri anlayışla karşıladılar" diyen Kirby, kendisine Ankara'nın öfkelendiğine dair bir duyum gelmediğini kaydetti.

  KARAR ASKERİ BİR KARARDI

  Patriot füzelerinin geri çekilmesi konusunun uzun süredir gündemde olduğunu da belirten Kirby, "Bu ordunun aldığı bir karardı. Biz ABD ordusu ile Türk yetkililer arasındaki iletişimi sağladık. Ancak karar askeri bir karardı" dedi ve ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un konuyla ilgili daha detaylı bilgi verebileceğini söyledi.

  New York Times'tan patriot yorumu: Türkler mosmor oldu

  ABD li sözcüye Türkler mosmor oldu mu sorusu #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir