Petrol
89.81
1.07%
Euro
18.3761
0.82%
Dolar
18.5789
0.16%
Altın
1.021
0.76%
Borsa
3429
0.00%
Bitcoin
373.402
3.82%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  Abdulhamit Gül: Hiçbir zaman geri adım atmayacağız

  Adalet Bakanı Gül, terörle mücadelenin bir terörist bile kalmayıncaya kadar sürdürüleceğini belirtti.
  • AA & Ensonhaber
  • 24.02.2021 - 13:48
  • Güncelleme : 24.02.2021 - 16:32
  Abdulhamit Gül: Hiçbir zaman geri adım atmayacağız

  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Hatay 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı.

  Kongrede konuşma yapan Bakan Gül, terörle mücadeleye değinerek Hatay'da insanların barış ve huzur içinde yaşadığını söyledi.

  "HİÇBİR ZAMAN GERİ ADIM ATILMAYACAK"

  Söz konusu mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini vurgulayan Gül, şu ifadeleri kullandı:

  "Bu vatanı birlikte yüceltmek, birlikte yükseltmek hepimizin ortak vazifesidir, bu vazifenin önünde hiçbir engel asla ama asla tanımıyoruz. Huzurumuzu, kardeşliğimizi kimsenin bozmasına fırsat vermedik, müsaade de etmeyeceğiz. Türkiye'yi geçilmez kılan işte bizim kardeşliğimizdir, birliğimizdir ve beraberliğimizdir. Terör örgütlerini birer maşa olarak kullananların bu ülkedeki planlarını bozan da işte bu ruhtur, bu anlayıştır. Ne olursa olsun, şer odakları karşısında hiçbir zaman geri adım atmayacağız, terörle mücadelemizi bir terörist bile kalmayıncaya kadar sürdüreceğiz.

  Birliğimizi, kardeşliğimizi muhafaza edeceğiz. Ülkemizin bağımsızlığını, milletimizin egemenliğini, insanımızın haklarını korumaya devam edeceğiz. Şairin 'Bu vatan, toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duranlarındır' dediği gibi, sıradağlar gibi birbirimize, bu millete sırtımızı dayayacağız. Bu millete namlusunu uzatmış, askerimizi, polisimizi şehit etmişlere sırtını dayayanlara da en güçlü cevabı, en güçlü şekilde verdik, vermeye de devam edeceğiz."

  Gül, terörle mücadelelerinin aynı zamanda bir yaşatma, özgürlük ve insan hakkı mücadelesi olduğunu vurguladı.

  Abdulhamit Gül: Hiçbir zaman geri adım atmayacağız ViDEO

  "GARA'DAKİ VAHŞET KARŞISINDA DİLLERİNİ YUTTULAR"

  Milletin AK Parti'ye huzuru arttırmak ve özgürlükleri, hakları da geliştirmek için yetki verdiğini dile getiren Gül, şöyle devam etti:

  "Biz 'daha güçlü demokrasi' dediğimizde 'daha güçlü özgürlük' dediğimizde, bundan en çok terör örgütleri rahatsız oluyor. Sosyal, ekonomik ve siyasal alanda atılan, Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki her adımlar, terör örgütlerini, Türkiye düşmanlarını rahatsız ediyor. Türkiye'nin belirleyici aktif bir rolünü asla ama asla çekemiyorlar. Bugün işte Gara'da hain terör örgütünün insanlık dışı yüzünü bir kez daha bütün dünya görmüştür. Bu terör örgütünün alçak yüzünü, çaresizliğini bir kez daha herkes görmüştür, alçak teröristlerce şehit edilen tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Buradan bir kez daha eli kanlı terör örgütü PKK'yı ve onun içeride ve dışarıdaki tüm destekçilerini şiddetle lanetliyoruz.

  Bu hadise aynı zamanda bazı Avrupa ülkelerinin, bazı uluslararası kuruluşlarının da terör ve teröre karşı takındıkları ikiyüzlü tavrı yine bir kez daha göstermiştir. Bağımsız Türk yargısının verdiği kararları her fırsatta endişeyle karşılayanlar, nedense 13 masumun şehit edildiği bu vahşet karşısında, terör karşısında dillerini yuttular, bir cümle bile söyleyemediler. Hayatları boyunca terör örgütünün değirmenine su taşıyanların içeride ve dışarıda barış naraları atmasına artık bu millet kanmıyor. Türkiye o değirmenleri Allah'ın izniyle terörün ve teröristin başına yıkmaya devam edecektir."

  Abdulhamit Gül: Hiçbir zaman geri adım atmayacağız #1

  Abdulhamit Gül: Hiçbir zaman geri adım atmayacağız #2


  Görüş Bildir