Euro
11.1641
1.24%
Dolar
9.6278
1.56%
Altın
556.42
1.54%
Borsa
1.522
0.18%
Bitcoin
589.323
3.75%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Adana Valiliği: Pozitif vaka sayısında ciddi artış var

  Adana Valiliği, pozitif korona vakası sayısında önemli oranda artış meydana geldiğini, devam etmesi halinde ek tedbirler alınacağını bildirdi.
  • İHA
  • 15.06.2020 - 14:52
  • Güncelleme : 15.06.2020 - 14:52
  Adana Valiliği: Pozitif vaka sayısında ciddi artış var

  Adana'da koronavirüs vakalarının artması sonrası valilik, konuyla ilgili ek tedbirlerin yerine getirileceğinin belirtildiği bir açıklama yaptı.

  "VATANDAŞLARIMIZ REHAVETE KAPILMIŞ, SALGIN ARTIŞ GÖSTERMİŞTİR"

  Valilikten yapılan açıklamada, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler sonucunda Adana ve ülkemizde çok önemli kazanımlar elde edildiği belirtilerek, "Bu sebeple Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Sağlık Bakanlığımız ile Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak alınan kararlar doğrultusunda, günlük hayatta kademeli olarak normalleşme sürecine geçilmiştir. Ancak yapılan tüm uyarılara rağmen ilimizde bulunan vatandaşlarımız rehavete kapılmış ve pozitif vaka sayısında önemli oranda artış meydana gelmiştir. Salgının başladığı ilk günden itibaren ilimiz genelinde virüsle mücadele etmek amacıyla; sağlık personelimiz, güvenlik güçlerimiz ve kamuda görevli tüm personelimizce yürütülen özverili çalışmaların sonucunda elde ettiğimiz başarı tablosunu kaybetmemek amacıyla vatandaşlarımızın 3 altın kurala uyup dışarıdayken maske takmaları, sosyal mesafelerini korumaları ve el hijyenine dikkat etmeleri gerekmektedir

  "EK TEDBİRLER ALINMASI KAÇINILMAZ OLACAKTIR"

  Valiliğimiz koordinesinde görevli denetim ekiplerimizce gerçekleştirilen denetimlerde vatandaşlarımızın; pazar yerlerinde, AVM'lerde, marketlerde, halka açık olan kalabalık alanlarda tedbirli olmadıkları görülmüş ve vatandaşlarımıza maske takmaları, sosyal mesafe kuralına uymaları ve el hijyenine dikkat etmeleri konusunda gerekli uyarılar yapılmıştır. Yapılan tüm uyarılara rağmen bu durumun sürmesi ve vaka sayılarındaki artışın devam etmesi halinde vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve ilimiz genelindeki vaka sayısındaki artışı kontrol altına almak amacıyla valiliğimizce ek tedbirler alınması kaçınılmaz olacaktır." denildi.

  Adana Valiliği: Pozitif vaka sayısında ciddi artış var #1

  CAMİLERDEN ANONS EDİLDİ

  Kentteki camilerden "Dikkat koronavirüs vaka sayısı arttığı için maske takalım, sosyal mesafeye uyalım, el hijyenini dikkat edelim" anonsları yapıldı.

  Adana Valiliği: Pozitif vaka sayısında ciddi artış var #2

  MASKE VE SOSYAL MESAFE YOK

  Adana'da, koronavirüs vakalarının artması üzerine camilerden yapılan uyarı anonslarına rağmen bazı kişilerin, maske ve sosyal mesafe kuralları uymadığı görüldü.

  Kentin en işlek meydanlarında sosyal mesafeye dikkat etmeden dolaşanların, maske de takmadıkları gözlendi. Sokaklarda gezen bazıları kişilerin ise maskeyi burunları açık kalacak şekilde taktığı görüldü.

  Adana Valiliği: Pozitif vaka sayısında ciddi artış var #3

  Adana Valiliği: Pozitif vaka sayısında ciddi artış var #4

  Adana Valiliği: Pozitif vaka sayısında ciddi artış var #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir