Petrol
114.98
0.65%
Euro
16.70
2.82%
Dolar
15.80
1.68%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.093
2.92%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Adana'da çilingirli eş katilinin pişmanlığı

  Çankırı’da boşanma aşamasındaki eşi Gülay Açıkgöz'ü evinde tabancayla vurarak öldürdükten sonra polise teslim olan Mesut Açıkgöz, ifadesinde vicdan azabı duyduğunu söyledi.
  • DHA
  • 28.10.2020 - 15:30
  • Güncelleme : 28.10.2020 - 21:41
  Adana'da çilingirli eş katilinin pişmanlığı

  Adana'da yaşayan 3 çocuklu 22 yıllık evli Gülay-Mesut Açıkgöz çifti, şiddetli geçimsizlik yaşamaya başladı.

  Eşinin baskılarına ve kıskançlığına dayanamayan Gülay Açıkgöz de yaklaşık 4 ay önce Adana’yı terk edip, Çankırı’daki akrabalarının yanına yerleşti. Ardından da boşanma davası açtı. Yerel mahkemenin boşanmalarına karar verdiği, ancak yasal sürecin devam ettiği Mesut Açıkgöz, dün Adana’dan Çankırı’ya gitti.

  Çilingire kapısını açtırdığı eve girip, dışarıda olan eşini beklemeye başladı. Gülay Açıkgöz eve döndüğünde eşiyle karşılaştı. Mesut Açıkgöz, boşanmaktan vazgeçmeyen eşini yanında getirdiği tabancayla vurdu. Daha sonra evden çıkıp, Adana’ya kaçtı.

  Adana'da çilingirli eş katilinin pişmanlığı ViDEO

  CESET İTİRAF ÜZERİNE BULUNDU

  Mesut Açıkgöz, dün gece Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği'ne giderek teslim oldu. Açıkgöz polise verdiği ifadesinde, Çankırı’da yaşayan eşini boşanmak istediği için öldürdüğünü ancak daha sonra vicdan azabı duyduğunu söyledi.

  İtiraf üzerine Adana Polisi, Çankırı Polisi ile irtibata geçip evin adresini verdi.

  Polis ekipleri, eve girdiğinde kadının cesedi ile karşılaştı. Gülay Açıkgöz'ün cesedi yapılan incelemenin ardından morga kaldırıldı.

  Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçirilen Açıkgöz, kendisini görüntüleyen gazetecilerin "Pişman mısınız?" sorusu üzerine 'Evet' yanıtını verdi.

  Mesut Açıkgöz, bugün Çankırı Polisi'ne teslim edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir