Afyonkarahisar'da afetzedeler için sucuk mangalları yakıldı
İHA

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 15 gün geçti.

11 ili etkileyen depremlerin ardından binlerce vatandaş enkaza dönen evlerini terk etmek zorunda kaldı.

bölgelerinde çadır ve konteyner kentlerin kurulumu tamamlanırken bazı vatandaşlar da başka şehirlere tahliye edildi.

Afyonkarasihar sucuğu ikram edildi

Afyonkarahisar’daki Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlara yerleşen depremzedelere gastronomi şehri Afyonkarahisar’ın meşhur sucuğu yurt bahçesine yakılan mangallarda pişirilerek ikram edildi.

"11 ili yakmadı bu, tüm Türkiye’yi yaktı"

Depremzedelerin sosyal hayata daha çabuk adapte olması için düzenlenen programa katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Dr. Mehmet Kasapoğlu şu ifadeleri kullandı:

Sayın valimizin himayelerinde şu an Afyonkarahisar’da yöresel tatları depremzedelere tattırmak istedik. Afyonkarahisar Belediyemize teşekkür ediyoruz.

Onlar bize sucukları gönderdiler, sayın valimizin himayelerinde AFAD ve Kızılay’a gelen sucuklardan vardı. Onları biz burada depremzede kardeşlerimiz için Kahramanmaraş’tan var, Hatay’dan var, Adıyaman’dan var. Bu kardeşlerimize en azından Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerini, Afyon sucuklarını tattıralım istedik.

Burada tüm depremzedelerimiz afiyetle yediler. 11 ili yakmadı bu, tüm Türkiye’yi yaktı. Buradaki bizim memur arkadaşlarımız, görevli arkadaşlarımız, işçilerimizin hepsi yürekten severek hizmet ediyorlar.

Çünkü deprem sadece onları yakmadı, bizleri de yaktı. İnşallah bunu devletle el ele vererek aşacağız.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)