Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
316.666
1.64%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Afyonkarahisar'da görüntüler film setinden değil, yangın tatbikatından

  Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde gerçekleştirilen tatbikatta senaryo gereği yangının çıktığı katta mahsur kalan görevlinin kurtarılmayı beklerken sergilediği performans gerçeğini aratmadı.
  • İHA
  • 10.06.2021 - 18:37
  • Güncelleme : 10.06.2021 - 18:51
  Afyonkarahisar'da görüntüler film setinden değil, yangın tatbikatından

  Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde Dr. Halil İbrahim Özsoy Devlet Hastanesi’nde bir tatbikat gerçekleştirildi.

  Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen tatbikatta Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) itfaiye ve polisin yer aldığı 30 personel görev aldı.

  SAĞLIK PERSONELİ KENDİNİ ROLE KAPTIRDI

  Senaryo gereği tatbikatta hastanenin 3. katında yangın çıktı ve bir hasta alevlerin arasında mahsur kaldı. Mahsur kalan hastayı canlandıran hastane Veri Hazırlama personeli Kemalettin Sami Peker’in tatbikatın başından sonuna kadar sergilediği performans görenlere adeta parmak ısırttı.

  Hasta yatağında yangın çıktığını duyan Peker senaryo gereği atak geçirmeye başlayarak çığlık çığlığa kaldı. Peker’in odasına giren sağlık görevleri ise bir taraftan onu sakinleştirip bir taraftan da camdan tahliyeyi sağlayacak itfaiye personelini yönlendirme başladı.

  Afyonkarahisar'da görüntüler film setinden değil, yangın tatbikatından VİDEO

  TATBİKATI SONUNA KADAR EN YÜKSEK SEVİYEDE YAŞADI, YAŞATTI

  Çığlıkları devam eden Peker ise ‘imdat kurtarın beni, dayanamıyorum, itfaiyeyi çağırın, ineceğim ben, korkuyorum’ diyerek yardım istemeye başladı. Bu sırada pencereye yanaşan itfaiye aracının merdiveninin kabinindeki personel ise Peker’i ‘gel kardeşim’ diyerek açık olan pencereden alıp aşağı merdivenle inmeye başladı.

  Peker’in bu anda dahi bağırması ise tatbikatı ne kadar benimsediği ve kendisine rolüne ne kadar kaptırdığını gözler önüne serdi.

  Sorunsuz tamamlanan tatbikatta Peker’in performansı akıllardaki yerine alırken, hasta kurtarma ve tahliye çalışmaları ise drone ile havadan görüntülendi.

  Afyonkarahisar da görüntüler film setinden değil, yangın tatbikatından #1

  Afyonkarahisar da görüntüler film setinden değil, yangın tatbikatından #2

  Afyonkarahisar da görüntüler film setinden değil, yangın tatbikatından #3

  Afyonkarahisar da görüntüler film setinden değil, yangın tatbikatından #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir