Euro
10.1389
0.21%
Dolar
8.6392
0.14%
Altın
493.86
0.33%
Borsa
1.393
0.56%
Bitcoin
369.521
-1.33%
18ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 18 C

  AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi

  AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi, "Millet bir, hedef bir" sloganıyla toplandı. Aynı gün hem Merkez Karar Yönetimi hem de Merkez Yürütme Kurulu değişecek.
  • Haber Merkezi
  • 18.08.2018 - 10:21
  • Güncelleme : 18.08.2018 - 11:40
  AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi

  AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi #1

  AK Parti'nin 6. Olağan Büyük Kongresi, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis grubu, hükümet ve Cumhurbaşkanlığı kadrosunda yaptığı değişikliklerin ardından son nokta olacak.

  Erdoğan, Ankara Spor Salonunda gerçekleşen tarihi kongre ile partisinin hem Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) hem de Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) değişikliğe gidecek.

  İLK KEZ TEK LİSTE

  AK Parti kongresinde ilk kez seçimler tek liste olarak yapılacak. Partinin tüzüğünde buna olanak veren madde bulunduğu ve zaman kaybetmemek için bu yöntemin seçildiği ifade edildi.

  Erdoğan, kongrenin hemen ardından, akşam saatlerinde yeni seçilen MKYK üyeleriyle toplantı yapacak. O toplantının ardından da yeni genel başkan yardımcıları açıklanacak. Bayram tatili nedeniyle partideki seçimlere ilişkin tüm çalışmalar tek günde bitirilecek.

  AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi #2

  "TECRÜBE VE GENÇLİK DENGESİ"

  Yeni isimlere ve yüzlere yer verileceği belirtilen parti yönetimi listesinde, ‘tecrübe ve genç dengesi’nin korunacağı belirtiliyor.

  Partinin MKYK’sında dengeli yapı oluşturulurken, MYK’da yeni ve farklı isimlere görev verilebileceği ifade ediliyor.

  Eski bakanlardan Nurettin Canikli, Ömer Çelik, Mehmet Özhaseki, Efkan Ala, Fatma Betül Sayan Kaya ile halen bakanlık görevini sürdüren 4 bakan, MKYK’da olacak.

  Genç vekillerden Erkan Kandemir ve Mustafa Demir gibi yeni isimlerin de parti yönetiminde olacağı belirtiliyor.

  AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi #3

  "MİLLET BİR, HEDEF BİR"

  Kongrede slogan “Millet bir, hedef bir” oldu. AK Parti iktidarlarını anlatan bir film gösteriminin de yapılacağı kongrede delegelere ve özel davetlilere, kalem ve dört ciltten oluşan ‘AK Partili Yıllar’ kitabı dağıtılacak.

  Kongrede, Başkan Erdoğan’ın 1999 yılında seslendirdiği şiirler de USB ile konuklara hediye edilecek.

  AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi #4

  ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMALAR

  Başkan Erdoğan, AK Parti Kongresi için gelenlere seslendi:

  "Şu anda partimiz 17 yaşında. Genç, dinamik ve geleceğe çok daha iyi hazırlanan bir parti olarak Türkiye ve dünyaya bu mesajları tekrar veriyoruz.

  Bizi bölmek, parçalamak isteyenlere hem sandıklarda hem meydanlarda veriyoruz. Bugün yenilenerek yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak inşallah dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz.

  Yok şuymuş yok buymuş yok dolarmış. Onların doları varsa bizim de Allahımız var. Bizi çökertemediler, bundan sonra da çökertemeyecekler. Yeter ki siz ayakta durun. Dimdik ayakta durduğumuzun mesajını vereceğiz.

  Yeni sistemde AK Parti'nin iktidarı ile 81 milyon insanca yaşamın erdemine ulaşacak. Şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Rabbim ülkemizin, milletimizin birliğini daim kılsın."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir