Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
452.135
-9.38%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Faik Öztrak’a cevap

  Cumhurbaşkanı'nın "Emekli amiraller talimatı Kılıçdaroğlu'ndan alıyor.” sözlerini cevaplayan Öztürk,“İddiasını ispatlayamazsa namussuzdur.” ifadelerini kullandı. Çelik, Twitter'dan açıklama yaptı.
  • AA
  • 07.04.2021 - 18:01
  • Güncelleme : 07.04.2021 - 18:06
  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Faik Öztrak’a cevap

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında söylediği "Emekli amiraller talimatı Kılıçdaroğlu'ndan alıyor.” ifadelerine yönelik yaptığı açıklamada “Arsızlığın dik alasıdır. Müddei iddiasını ispatlayamazsa namussuzdur, şerefsizdir." sözlerini kullandı.

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabı üzerinden yapılan bu açıklamaya cevap verdi.

  Çelik, dikkatli bir üslupla, siyasi akılla konuştuklarını, her türlü saygısızlığa makul bir dille cevap vermeye çalıştıklarını belirtti.

  “SİYASİ AKIL BİTİNCE KÜFRETMEYE BAŞLIYORLAR”

  Çelik, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

  "Ama akıl ve izan bunları tamamen terk etti. Siyasi akıl bitince küfretmeye başlıyorlar. En büyük namussuzluk, siyasetin namusunu tehdit eden her türlü darbe girişimine ve muhtıraya destek vermektir, tarih boyunca ve bugün her türlü milli irade düşmanlığına hizmet etmektir.

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Faik Öztrak’a cevap #1

  "EN BÜYÜK NAMUSSUZLUK ÜÇ MAYMUNU OYNAMAKTIR”

  En büyük arsızlık, 1960'tan bu yana milli iradenin namusuna silah doğrultanlara yardım ve yataklık yapan bir siyasi tarihten utanmamaktır. En büyük namussuzluk geçmişteki Yassıada'yı aynen bugün de canlandırma teşebbüsüdür. En büyük namussuzluk kendi partileri adına 'iktidarı canlı yayında yargılayacağız' diye vahşet çağrısı yapılırken üç maymunu oynamaktır.

  “EN BÜYÜK ARSIZLIK DEMOKRASİ DÜŞMANI ÇAĞRILARINA SUSARAK DESTEK VERMEKTİR”

  En büyük arsızlık, 'iktidarı seçimle ya da seçimsiz' göndermekten bahseden mensuplarının demokrasi düşmanı çağrılarına susarak destek vermektir. En büyük saygısızlık milletin seçtiği Cumhurbaşkanı'nı muhalefet diliyle değil, düşmanca ve Yassıada diliyle hedef almaktır.

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Faik Öztrak’a cevap #2

  “KAÇAN SİZİN GENEL MERKEZİNİZDE”

  En büyük akılsızlık, aynaya bakarak konuşurken, başkasına konuştuğunu zannetmektir. 15 Temmuz gecesi kim direndi, kim kaçtı herkes gördü. Direnen ve mücadele eden lider bizim liderimizdi. Kaçanın adresi ise sizin genel merkezinizde."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir