Euro
14.927
3.17%
Dolar
13.1387
2.52%
Altın
759
3.27%
Borsa
1.815
0.34%
Bitcoin
746.772
1.81%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  AK Parti Sözcüsü’nden Yunanistan'a sert tepki: Zavallı duruma düşürüyorlar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret manşetine sert bir şekilde tepki veren Ömer Çelik, “Bazı Yunan politikacılar ve basın organları kendi ülkelerini böyle zavallı duruma düşürüyorlar.” dedi.
  • AA
  • 19.09.2020 - 12:18
  AK Parti Sözcüsü’nden Yunanistan'a sert tepki: Zavallı duruma düşürüyorlar

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan sonra bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.

  Twitter hesabından açıklama yapan Çelik, “Yunanistan’da bir gazetenin Cumhurbaşkanımıza dönük çirkin ve alçakça ifadelerini şiddetle kınıyoruz. Bu alçakça yayınların arkasında bazı Yunanlı politikacıların Türkiye hakkındaki zehirli dili var. Bu alçak ifadeler o politikacıların alnına yapışır.” dedi.

  “KENDİ ÜLKELERİNİ BÖYLE ZAVALLI DURUMA DÜŞÜRÜYORLAR”

  Türkiye’nin iyi komşuluk yaklaşımına düşmanlık edildiğini belirten Çelik, şu ifadeleri kullandı:

  “Türkiye hakkında alçakça ifadeler kullananlar, Yunanistan’ı sadece silah satılacak bir sömürge pazarı gibi görenleri saygıyla karşılıyorlar. Türkiye’nin iyi komşuluk yaklaşımına düşmanlık ediyorlar. Yunanistan’a Afrika’daki eski sömürgeleri gibi davrananları dost zannediyorlar. Bazı Yunanlı politikacılar ve alçak ifadeleri kullanan basın organları kendi ülkelerini böyle zavallı duruma düşürüyorlar.

  "İADE EDİYORUZ"

  Cumhurbaşkanımız hakkında kullanılan alçak ifadeleri, Türkiye düşmanı Yunanlı politikacılara iade ediyoruz.”

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir