Dolar
6.7653
0.1851%
Euro
7.6312
-0.3486%
Altın
1685.17
-1.694%
Borsa
110021.83
0.4426%
G. Altın
366.799
-1.4336%
Bitcoin
65788.56
-0.186%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C
  AK Parti'de beyanname günü

  AK Parti'de beyanname günü

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin seçim beyannamesini açıkladı.
  • 04.10.2015 - 13:21

  AK Parti'de beyanname günü

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım genel seçimleri öncesi partisinin düzenlediği toplantıda AK Parti'nin seçim beyannamesini açıkladı.

  Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  Milletimizle el ele, gönül gönüle 13 yılın atılımlarını daha ileri seviyelere taşıyacağız. 13 yılın kazanımlarının heba olup gitmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Kaosa, krize, kriz çıkarmak isteyenlere hiçbir suretle geçit vermeyeceğiz.

  7 HAZİRAN SONRASI

  7 Haziran'daki seçimde milletimizin verdiği mesaj siyasi partilerin uzlaşmasıdır. AK PArti olarak, milletimizin bu kararına saygıyla karşıladık. Koalisyon görüşmelerini sonuna kadar samimiyetle sürdürdük.

  Davutoğlu: Cemevlerine hukuki statü tanıyacağız VİDEO

  AK PARTİ YAPMAYACAĞI ŞEYİ VAAT ETMEZ

  Ak Parti, hayala göre değil siyasete göre vaat yapan, yapmayacağı şeyi vaat etmeyen bir partidir.

  CEMEVLERİNE HUKUKİ STATÜ

  Türkiye'de Kürt, Türk, Sünni Alevi gibi ayrım yapmak isteyenlere karşı bütün fikirlerin serbestçe ifade edilmesi AK Parti sayesinde gerçekleşmiştir. Birçok kere Alevi kanaat önderleriyle bir araya geldik. Alevi toplum kesimlerinin sorunlarının çözümü için her adımı atacağız. Cemevlerine hukuki statü tanıyacağız.

  "HİÇ KİMSE ÖTEKİLEŞTİRİLMEYECEK"

  Roman vatandaşlarımızın sorunlarına son vererek eğitim ayrımcılığını bitireceğiz. Bu ülkede hiç kimse etnik kökeni dolayısıyla ötekileştirilemeyecek.

  AB ÜYELİĞİ ÇALIŞMALARI HIZ KAZANACAK

  Türkiye'nin AB üyeliği çalışmalarına hız kazandıracağız. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesini, ve suistimallerin önüne geçilmesi için yasal düzenlemeleri hayata geçireceğiz. STK'ların geliştirilmesi ve güçlendirilmesine dair yasa çıkaracağız.

  Çözüm sürecini nihayete erdirmek amacıyla çıkardığımız terörün sona erdirilmesi kanunu ile gereken her türlü çalışmayı yapacağız. Sayın Bahçeli bu kanunun kaldırılacağını söylüyor. Biz iktidarda olduğumuz sürece bu kanun kalacak ve barışın tesisi için gereken her şeyi yapacağız.

  Ekonomimizdeki en büyük reformu da reel ekonomide yapacağız.

  İŞ YERİ AÇMA VE ÇALIŞMA PROSEDÜRLERİ

  İş yeri açma ve çalışma prosedürlerinde yeni çalışmalar yapacağız. Gümrük işlemlerini hızlandıracağız. Enerji sağlık havacılık, uzay, otomotiv, bilişim ve savunma sistemlerindeki çalışmaları destekleyeceğiz.

  Görüş Bildir