AK Partili Halil Etyemez: Ülkede yokluk yok
ensonhaber.com

Türkiye'de döviz kurunda art arda yaşanan spekülatif artışın yankıları devam ediyor.

Dolar kurunda yaşanan ani yükseliş birçok ürünün fiyatında fahiş zamlara neden olurken; yaşanan bu artış İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde sokağa yansıdı.

Konuyla ilgili ise AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Kontv’de “Ankara Konuşuyor” programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Etyemez, ülkede bolluk olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı;

AK Partili Halil Etyemez: Ülkede yokluk yok ViDEO

"YOKLUK DENEN BİR ŞEY YOK"

“Daha önceki girişimlerinden sonuç alamayanlar, yıllarca Gezi olayları denediler, FETÖ birtakım hadiseleri denedi, buradan bir sonuç alamadılar. Gelip şimdi milletin cebindeki paraya, mutfağındaki ekmeğe saldırmaya çalışıyorlar. Çok net söylüyoruz. Ülkede yokluk denen bir şey yok. Her şeyde bolluk ortada.

"BİRİLERİ PARA KAZANACAK DİYE..."

Ama birileri para kazanacak diye, olayı manipüle ederek buradan bir kargaşa çıkartmanın hesabını yapıyorlar. Buradan bir sonuç alıp Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı, millet düşmanlığı yapıyorlar. Siyasi rant elde edeceksin diye bu ülkenin kaybetmesini istemek doğru değil.

"EKONOMİYİ BATIRDINIZ DİYECEKLER"

Ben hatırlıyorum muhalefet milletvekillerinden her yeri kapatın diyen insanlar ekonomiyi sekteye uğratıp sonra da ekonomiyi batırdınız diyecekler."

AK Partili Halil Etyemez: Ülkede yokluk yok