Euro
10.0638
-0.73%
Dolar
8.4552
-1.09%
Altın
497.82
0.21%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
336.569
-1.80%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Ak Partili il başkanları Davutoğlu'nu istiyor

  AK Parti il başkanlarının, genel başkanlık ve başbakanlık için Ahmet Davutoğlu'nu önerdiği ortaya çıktı.
  • 15.08.2014 - 08:43
  Ak Partili il başkanları Davutoğlu'nu istiyor

  Ak Partili il başkanları Davutoğlu nu istiyor #1

  Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklamasından bu yana yerine kimin geçeceği tartışması sürüyor.

  ZARFLAR ERDOĞAN'A SUNULDU

  AK Parti'de Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılan il başkanları ve belediye başkanları genel başkan ve başbakanlık için tekliflerini kapalı zarfla Başbakan Erdoğan'a sundu.

  "LİDER DEĞİL GENEL BAŞKAN SEÇİYORUZ"

  Yeni Şafak'a konuşan il başkanları ve belediye başkanları, AK Parti'ye bir lider seçmediklerini genel başkan seçtiklerini söyledi. Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasının büyük bir onur olduğunu ifade eden teşkilat mensupları, "Ancak bu durum Erdoğan'ın liderimiz olmasının önünde bir engel değil" değerlendirmesini yaptı.

  "3 DÖNEM ŞARTINA TAKILMAMALI"

  Genel başkanlık ve başbakanlık için önerecekleri isimlere ilişkin sorularımıza ise il başkanları "Liderimiz zaten kriterleri belirlemişti. Sayın Başbakanımızın belirlediği kriterlere göre hareket edeceğiz. Bu çerçevede güçlü bir genel başkan, emanetçi olmayan bir başbakan ve üç dönem şartına takılmayan bir ismi belirleyeceğiz" şeklinde cevap verdi. İl başkanlarından bazıları boş zarf vereceğini belirtirken, çoğu ise Erdoğan'ın işaret edeceği adaya destek vereceklerini vurgulayarak "Reis ne derse, kimi işaret ederse o olacak. Partimizin kararına ve istişareye uyarak, siyasi ahlakımıza yakışanı yapacağız" şeklinde konuştu.

  DAVUTOĞLU İSMİ ÖN PLANDA

  Yeni Şafak'ın "Adayınız kim?" sorusuna AK Parti'nin il ve belediye başkanlarının verdiği cevap kamuoyunun da yakından bildiği bir isim üzerinde yoğunlaşıyor. Teşkilatta ağırlıklı olarak Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ismi telaffuz ediliyor. Teşkilatın bir kısmı ise Başbakan Erdoğan'ın belirlediği kriterlerden olan "Emanetçi istemiyorum" vurgusunun Davutoğlu'nun şansını daha da artırdığını dile getiriyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir