Euro
9.0301
-0.07%
Dolar
7.443
-0.4%
Altın
439.93
-0.45%
Borsa
1.575
1.2%
Bitcoin
275.617
-0.13%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Akar: Antlaşmalar ihlal ediliyor

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ege'deki adaların silahlandırılmasıyla uluslararası hukuk ve antlaşmaların açıkça ihlal edildiğini açıkladı.
  • AA
  • 20.04.2019 - 09:24
  Akar: Antlaşmalar ihlal ediliyor

  Milli Savunma Bakanlığı'nda yapılan ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komuta kademesinin de yer aldığı toplantıya katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ege ve Akdeniz'deki gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

  TÜM KOMŞULARIMIZIN AYNI ŞEKİLDE DAVRANMASINI BEKLİYORUZ

  Türkiye'nin hiçbir zaman uluslararası antlaşmaları ihlal etmediği ve bu anlaşmalara saygılı olduğunu dile getiren Akar, "İyi komşuluk ilişkilerinden yanayız. Tüm komşularımızdan da aynı şekilde davranmalarını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

  Akar: Antlaşmalar ihlal ediliyor #1

  GEREKLİ TEDBİRLERİN ALINMASINI BEKLİYORUM

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ''Gayri askeri statüdeki adaların silahlandırılmasıyla, uluslararası hukuk ve antlaşmalar açıkça ihlal edilmektedir. Yunan meslektaşımdan samimi, yapıcı, iyi ilişkilerimiz çerçevesinde bu ve diğer konularda gerekli tedbirleri almasını bekliyorum. Öte yandan, uluslararası hukuktan kaynaklanan hak ve menfaatlerimizin korunmasında Türkiye’nin son derece kararlı olduğu herkes tarafından bilinmektedir." dedi.

  BİR TEDBİRDİR

  Ayrıca Akar S-400 konusuna da değinerek, "S-400 hava ve füze savunma sistemi alımı, hava ve füze tehdidine karşı ülkemizin savunmasına yönelik bir tedbirdir. Bilindiği üzere, Yunanistan ve diğer bazı NATO müttefiklerinde de S-300 hava savunma sistemi bulunmaktadır. Ülkelerin bu konudaki kararlarını saygıyla karşılıyoruz. Son olarak, Türkiye bir NATO müttefiki olarak ve ikili ilişkilerinde tüm yükümlülüklerini yerine getirmekte, bölge ve dünya barışına katkı sunmaya devam etmektedir." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir