Euro
10.3911
-0.41%
Dolar
8.8629
-0.03%
Altın
499.74
0.14%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
389.790
2.55%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C
  Akar, komutanlar ve Hakan Fidan sınırda

  Akar, komutanlar ve Hakan Fidan sınırda

  Milli Savunma Bakanı Akar, Genelkurmay Başkanı Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Dündar ve MİT Başkanı Fidan sınır hattında bir araya geldi.
  • AA
  • 12.01.2019 - 10:18
  • Güncelleme : 12.01.2019 - 10:18

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve MİT Başkanı Hakan Fidan’ın katıldığı toplantıda, Suriye kuzeyindeki gelişmelerle, İdlib’de ateşkesin devamına yönelik çalışmalardaki son durum ele alındı. Akar, "Soçi’deki mutabakat doğrultusunda, ateşkesin ve istikrarın devamı için her türlü gayret gösterilmektedir. Rusya ile bu konudaki yakın iş birliğimiz devam ediyor." dedi.

  Sınır hattında önemli toplantı VİDEO

  HATAY'DA BİR ARAYA GELDİLER

  Akar, Şanlıurfa’daki sınır birliklerine gerçekleştirdiği inceleme ve denetlemelerinin ardından, Orgeneral Güler ve Orgeneral Dündar’la dün Hatay’a geçti.

  Denetleme ve incelemelerine buradaki birliklerde devam eden Bakan Akar, daha sonra MİT Başkanı Fidan ile bir araya geldi. Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Dündar ve MİT Başkanı Fidan’ın da katıldığı heyetler arası toplantıda, Suriye’nin kuzeyindeki son gelişmeler değerlendirildi.

  Soçi’de imzalanan mutabakat çerçevesinde İdlib’deki son durumun da gündeme geldiği toplantıda, ateşkesin devamına ilişkin çalışmalarla, bölgede huzur ve istikrarın sağlanmasına yönelik yapılması gerekenler ele alındı.

  Milli Savunma Bakanı Akar, konuya ilişkin, "Soçi’deki mutabakat doğrultusunda, ateşkesin ve istikrarın devamı için her türlü gayret gösterilmektedir. Rusya ile bu konudaki yakın iş birliğimiz devam ediyor." ifadelerini kullandı.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir