Akdeniz'de 6.0 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'in 130.19 kilometre açıklarında, 6.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Saat 8.32'de gerçekleşen deprem, yerin 36.10 kilometre derinliğinde kaydedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremin merkez üssünün Antalya'nın Kaş ilçesine 189.11 kilometre uzakta olduğunu bildirdi.

ANTALYA VE ÇEVRESİ DE HİSSETTİ

Deprem, Antalya'nın yanı sıra Burdur, Mersin, İzmir, Denizli ve çevresinde de hafif hissedildi.

OLUMSUZ BİR DURUM YOK

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, "Ben hissetmedim. Çevreden bize ulaşan herhangi bir hasar olduğuna dair bilgi yok. Deprem çok açıkta olduğu için Kaş ilçe merkezi ve mahallelerinde fazla hissedilmedi." açıklamasında bulundu.

Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, kendisinin de depremi hissettiğini söyledi. Şu ana kadar kendilerine herhangi bir ihbar gelmediğini belirten Yazıcı, "Bize gelen herhangi bir olumsuzluk yok. İlçedeki uzak mahalleler ve yayla yerleşimleriyle de irtibat halindeyiz." dedi.

VALİ ERSİN YAZICI: TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN

Depremle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Antalya Valisi Ersin Yazıcı da “İlimiz Kaş ilçesi açıklarında, saat 08.32'de 6.0 büyüklüğünde meydana gelen depremde, şu ana kadar gelen bilgilere göre çok şükür can ve mal kaybı bulunmamaktadır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

Akdeniz'de 6.0 büyüklüğünde deprem ViDEO

BAKAN KURUM GEÇMİŞ OLSUN DİLEDİ

Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da depremle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Bakan Kurum, "Antalya Kaş açıklarında meydana gelen deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimiz şu ana kadar olumsuz bir durum ve tespitle karşılaşmadılar. Rabbim ülkemizi her türlü afetten korusun." açıklamasında bulundu.

Akdeniz'de 6.0 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 6.0 büyüklüğünde deprem