Petrol
85.03
0.00%
Euro
17.8286
-0.08%
Dolar
18.4316
0.10%
Altın
972.12
-0.11%
Borsa
3282
0.00%
Bitcoin
351.530
-0.26%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Akdoğan: Türkiye'de ameliyata müsaade etmeyiz

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Çözüm süreci kararlılıkla devam ettirilecektir" dedi.
  • 12.11.2014 - 21:13
  Akdoğan: Türkiye'de ameliyata müsaade etmeyiz

  Akdoğan: Türkiye de ameliyata müsaade etmeyiz #1

  Sultanahmet'te bulunan Türk Edebiyatı Vakfı'nda, “Bayrak Adam Osman Yüksel Serdengeçti" adlı belgeselin tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Emniyet Müdürü Selami Altınok, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay ve çok sayıda davetli katıldı.

  TÜRKİYE'DE AMELİYATA MÜSAADE ETMEYİZ

  Toplantıda konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, çözüm sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Akdoğan, "Son dönemde türlü türlü oyunların oynandığının farkındayız. Özellikle birtakım mahfillerden yapılan açıklamalar, 'Kobani şöyle oldu, Aferin böyle oldu, orayı şununla birleştiririz' diye. Bir lego oyunu oynadıklarını sanıyorlar. Bizler Türkiye'de, vatan toprağında kesinlikle ameliyata müsaade etmeyiz. Ne gerekiyorsa onu yaparız.

  ÇÖZÜM SÜRECİ KARARLILIKLA DEVAM ETTİRİLECEK

  Birileri, kimsenin görmediği sokaklarda toplanıp, yüzlerini kapayıp, ellerine bayraklar alıp tiyatro oynayabilirler. Bunu bir evcilik oyunu sanabilirler. Türk devleti ve Türk milleti bu oyunları sonuna kadar bozar. Ve bunlara müsaade etmez. Çözüm süreci kararlılıkla devam ettirilecektir. Ama bunun temel şartı, kamu düzeninin ve kamu güvenliğinin sağlanmasıdır. Bu konuda, güvenlikten taviz vermeden, hiçbir vatandaşımızı hiçbir örgüte ezdirmeden, herkesin hukukunu koruyacak şekilde bu süreçler de devam ettirilecektir" dedi.


  Görüş Bildir