Dolar
8.0821
1.4434%
Euro
9.5563
1.1334%
Altın
1905.26
0.1766%
Borsa
1144.45
-3.8786%
G. Altın
495.036
1.6077%
Bitcoin
105893.7
2.8268%
19ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 19 C
  Akşener, 'oy verilmeyecekler' listesindeki vekillerle görüşecek

  Akşener, 'oy verilmeyecekler' listesindeki vekillerle görüşecek

  Meral Akşener'in, parti içinde "oy verilmeyecekler" listesine tepkili milletvekilleriyle görüşeceği öğrenilirken, listede ismi bulunan İsmail Koncuk, olayın kirli bir operasyon olduğunu söyledi.
  • AA
  • 07.10.2020 - 19:55
  • Güncelleme : 07.10.2020 - 19:55

  İyi Parti'de "oy verilmeyecekler listesi" krizi büyüyor.

  Genel Başkan Meral Akşener krizin önünü alabilmek için, 2. Olağan Kurultay'da Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği seçimi için delegelere "oy verilmeyecekler listesi" gönderildiği iddialarıyla başlayan tartışmada yer alan milletvekilleriyle görüşme kararı aldı.

  HABER GÖNDERDİ

  Partinin dün TBMM Grup Toplantısı'nın ardından tepkili milletvekillerine haber gönderen Akşener'in, bugün Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, İstanbul Milletvekilleri Ahmet Çelik ve Hayrettin Nuhoğlu ile görüşeceği ifade edildi.

  Bu arada tepkili milletvekilleri, Başkanlık Divanı'nın açıklanmasının ardından dünkü TBMM Grup Toplantısı'na katılmama kararı almıştı.

  Söz konusu listede ismi bulunan Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Akşener'in görüşme kararını olumlu bulduğunu belirtti.

  Koncuk, bunu, partinin kuruluş amaçlarına uygun olmayan, son derece kirli ve asla kabul edilemeyecek bir operasyon ve aynı zamanda Genel Başkan'ın iradesine yönelik bir hareket şeklinde anlamak gerektiğini savundu.

  "KİRLİ OPERASYONLAR..."

  Listede yer alan insanların birçoğunun kurucular kurulu üyesi olduğuna dikkati çeken Koncuk, "Bu insanların teşkilat nazarında hakarete uğraması, aşağılanması anlamına gelecek olan kara listeleri yapmak kimsenin hakkı da haddi de olamaz. Genel Başkanımızın bundan rahatsız olan milletvekilleriyle ayrı zamanlarda yüz yüze görüşerek kanaatlerini alması, taleplerini dinlemesi son derece olumlu bir adımdır. Dileriz sonuçları itibarıyla da olumlu adımlar atılabilsin. İyi Parti siyaset simsarlarının kirli operasyonlarına yem edilecek bir siyasi teşekkül değildir." ifadelerini kullandı.

  "BEDELİNİ ÖDEYECEKLER"

  Koncuk, "Bu operasyonu kim, neden yaptı? Sebepleri neydi? Ya bunu kamuoyuna açıklayacaklar çıkıp izah edecekler ya da hiçbir samimi  partili kardeşimizin kabul edemeyeceği bu operasyonu yapanlar bunun bedelini ödeyecekler." dedi.

  Akşener, oy verilmeyecekler listesindeki vekillerle görüşecek #1

  Görüş Bildir