Petrol
92.84
0.54%
Euro
18.275
0.16%
Dolar
17.9533
0.22%
Altın
1.025
0.35%
Borsa
2913
0.00%
Bitcoin
434.096
-0.02%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Ali Erbaş, İslam aleminin Berat Kandili'ni tebrik etti

  Berat Kandili'ni kurtuluş ve diriliş gecesi yapma çağrısında bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, hayatın salih amellerle güzelleştirilmesi gerektiğini vurguladı.
  • AA
  • 27.03.2021 - 11:45
  • Güncelleme : 27.03.2021 - 12:30
  Ali Erbaş, İslam aleminin Berat Kandili'ni tebrik etti

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Berat Kandili dolayısıyla görüntülü mesaj yayınladı.

  Erbaş, mesajında, rahmet mevsimi üç ayların bereketli zamanlarından Berat gecesinin ihya edileceğini belirterek, Berat'ın, kurtuluş müjdesi olduğunu ifade etti.

  "AHLAKİ ERDEMLERİN ÖRSELENDİĞİ BİR ÇAĞDA..."

  Erbaş, mesajında "Kulluk bilinciyle hata ve günahları terk ederek Allah'ın lütfuyla affa mazhar olmaktır. Zihni ve gönlü kirleten, hayatı anlam ve amacından uzaklaştıran her şeyden yüce Allah'a sığınmaktır. O'nun rızasına uygun olmayan tüm arzu ve davranışlardan uzak olmaktır. Hayatı, her şeyi bilen, gören, işiten kudret sahibi yüce Allah'ın varlığının idraki ve O'na karşı sorumluluk bilinciyle yaşamaktır." ifadelerini kullandı.

  Ramazan ayının habercisi olan Berat gecesinin sorumlulukları hatırlattığını belirten Erbaş, "Bencillik, kibir, haset, tamahkarlık gibi duyguların hayatı çepeçevre kuşattığı, insani değerlerin ve ahlaki erdemlerin örselendiği bir çağda arınmanın yüceliğine işaret eder. İnsanı, esaretten asalet ve özgürlüğe, cehaletten bilgi, hikmet ve irfana kavuşturan hakikatlerle tanışmaya davet eder." değerlendirmesinde bulundu.

  Ali Erbaş, İslam aleminin Berat Kandili'ni tebrik etti ViDEO

  Ali Erbaş, İslam aleminin Berat Kandili ni tebrik etti #1

  "HAYATIMIZI SALİH AMELLERLE GÜZELLEŞTİRELİM"

  "Bu geceyi vesile kılarak, hayatımızı bizi yüceltecek ve yükseltecek olan salih amellerle güzelleştirelim. Zira salih amel bilinci bizi her türlü kötü duygu ve düşüncelerden koruyan güçlü bir kalkandır." diyen Erbaş, şöyle devam etti:

  "BU GECEYİ DİRİLİŞ GECESİ YAPALIM"

  "Yüce Rabb'imizin af ve mağfiret gecesi olan bu geceyi samimi tövbelerimizle günahlarımızdan arınacağımız, dualarımızla umudumuzu yeşerteceğimiz bir kurtuluş ve diriliş gecesi yapalım. Sevgili Peygamberimizin bizlere öğrettiği, 'Allah'ım azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum' duası ile Rabb'imizden af ve mağfiret niyaz edelim. Yüce dinimiz İslam'ın hayat veren ilkelerinin rehberliğinde, marufu, saygıyı, sağduyuyu merkeze alan kuşatıcı bir yaklaşımla daha güzel bir hayatın ve dünyanın inşası için hep beraber gayret edelim.

  Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz milletimiz olmak üzere, tüm İslam aleminin Berat Gecesi'ni tebrik ediyorum. Bu mübarek gece vesilesiyle, milletimizin her türlü dert, sıkıntı, musibet ve hastalıklardan beri olmasını diliyor, Ramazan ayına, günah yüklerimizden arınmış olarak girebilmeyi, hesap gününde kurtuluş beratını alanlardan olmayı Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir