ensonhaber.com

Fetullahçı Terör Örgütü'yle mücadele kararlılıkla devam ediyor...

Yapılan operasyonlarla birlikte vatandaşın üzerinde kurşun sıkan hainlere göz açtırılmıyor.

Son operasyonu ise İçişleri Bakanı duyurdu.

611 şüpheli gözaltına alındı

Buna göre; Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı, Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı'nın desteğiyle FETÖ'ye yönelik 77 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Kıskaç' operasyonlarında 611 şüpheli gözaltına alındı.

FETÖ'nün güncel ve finans yapılanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; terör örgütünün il, eğitim ve finans yapılanması içerisinde faaliyet yürüten, gaybubet evlerinde saklanan, illegal yollardan yurt dışına kaçma arayışı içerisinde olan, ByLock kullanıcısı olan veya içeriklerde adı geçen, FETÖ kapsamında alınan ifadelerde örgüt üyesi veya yöneticisi olarak adı geçen şüpheliler tespit edildi.

Kamuya öğrenci yetiştirme faaliyetleri saptandı

Şüphelilerin, yasa dışı yollarla yurt dışına kaçarken farklı ülkelere ait sahte kimlik ve pasaport kullandıkları, örgüte öğrenci kazandırmaya yönelik çalışmalar yaptıkları, bu çalışmalarda öğrenci ve ailelerini not ederek örgüt üst yönetimine raporladıkları belirlendi.

Öğrenci evleri açarak ev abisi, ablası ve bölge talebe mesulü görevlendirdikleri, illere eğitim danışmanı, ilçe, esnaf sorumluları ve muavenet mesulleri görevlendirdikleri, yeniden kamuya ve askeri okullara öğrenci yerleştirebilmek adına evler açarak ders çalıştırma faaliyetlerine devam ettikleri saptandı.

Örgüt üyelerine para yardımı

Örgüt üyelerinin, aralarındaki kopmaları engellemek adına izdivaç- katalog evliliklerini devam ettirdikleri, cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlü kişilerin etkin pişman olmalarını ve ailelerinin örgütten kopmalarını engellemek için örgüt paralarını ailelere aktardıkları anlaşıldı.

Finansal yapılanma kapsamında gizliliğe önem vererek, kamera olmaması nedeniyle örgüte ait paraların dağıtımını halka açık yerlerde ve alışveriş merkezlerinin lavabolarında elden teslim ettikleri de belirlendi.

"Hain FETÖ'ye göz açtırmayacağız"

Operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik eden Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

Halkımızın üzerine acımasızca ateş açan, Gazi Meclis'imizi bombalamaktan geri durmayan, çaldıkları sınav sorularıyla milyonlarca gencimizin geleceğini çalmaya çalışanları affetmeyeceğiz. Hain FETÖ'ye göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz.