Euro
11.0692
2.97%
Dolar
9.5022
3.15%
Altın
544.43
3.15%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
602.866
-0.84%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Aliyev'den Demirel için taziye ziyareti

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Demirel'in vefatı nedeniyle Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği'ne taziye ziyareti gerçekleştirdi.
  • AA
  • 19.06.2015 - 12:18
  Aliyev'den Demirel için taziye ziyareti

  aliyev

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı nedeniyle Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği'ne taziye ziyareti gerçekleştirdi.

  TAZİYE DEFTERİNİ İMZALADI

  Cumhurbaşkanı Aliyev, daha sonra merhum Süleyman Demirel anısına açılan taziye defterini imzaladı. Aliyev, taziye defterine şunları yazdı:

  "GELİŞMELERE KATKIDA BULUNDU"

  "Büyük devlet adamı ve politikacı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefat ettiği haberi beni son derece üzdü.

  Bütün yaşam ve faaliyetini Türkiye'nin refahı için adayan Süleyman Demirel, 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren dünya politikasına, uluslararası camiayı ilgilendiren kararların alınmasına, dünyadaki gelişmelerin politik açıdan çözüm sürecine yakın katkıda bulundu.

  Aliyev den Demirel için taziye ziyareti #2

  BÜYÜK HİZMETLER VERDİ

  Türk dünyasının birliği ve dayanışması için fedakarlık gösteren Süleyman Demirel, geniş coğrafi mekanda yer alan Türkçe konuşan halklar ve devletler arasında sıkı ilişkiler kurulması, işbirliğinin derinleşmesi yönünde büyük hizmetler verdi.

  Süleyman Demirel, Azerbaycan halkının gerçek dostu idi. Kardeş ülkelerimiz arasında işbirliği ve ikili ilişkilerin stratejik müttefiklik düzeyine ulaşmasında hiç kuşkusuz Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev ile Süleyman Demirel arasında kurulan dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin eşsiz rolü oldu.

  Süleyman Demirel'in aziz hatırası, Azerbaycan halkının kalbinde daima yaşayacaktır. Allah rahmet eylesin."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir