Dolar
6.7582
0.3981%
Euro
7.6567
1.0705%
Altın
1715.04
0.9256%
Borsa
109536.92
0.39%
G. Altın
373.118
1.405%
Bitcoin
66231.82
2.2609%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Davutoğlu: Ankara bombacılarından birinin kimliği netleşti

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'yı kana bulayan bombacılardan birinin kimliğinin kesinleştiğini söyledi.
  • 19.10.2015 - 12:45

  Davutoğlu: Ankara bombacılarından birinin kimliği netleşti

  j

  A Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi:

  "YAPILMASI GEREKEN HER ŞEY YAPILIYOR"

  Bir çok terör saldırısı engellendi. Savcı, görevli hakim eldeki bilgilere rağmen hukuki sürece göre tutuklar ya da bırakır. Biz hem takip ederiz hem yakalarız hem de hazırlık olduğunu hissettiğimizde gözaltına alırız. Yapılması gereken her şey yapılıyor. Zihin karışıklığı yok. 20 Temmuz sonrasında Amerika ile görüşme sonucu olumlu sonuca ulaşıldı, DAEŞ operasyonuna Türkiye de katılıyor. Suruç saldırısından sonra operasyon yaptık. Ne zaman gerekli olursa bu konuda DEAŞ'a karşı müdahalelerde yer alıyoruz.

  BOMBACININ KİMLİĞİ KESİNLEŞTİ

  Bombacılardan birinin kimliği kesinleşti, diğerinin kimliğini netleştirmek için çalışmalar sürüyor.

  KONYALILARA HAKSIZLIK YAPILIYOR

  Konyalı hemşerilerimize haksızlık yapılıyor. Orada saygı duruşu esnasında çok küçük bir grup slogan atmaya başlıyor saygı duruşu esnasında. Konya’da yeterli açıklamalar yapıldı, acıyı paylaşmak için Konyalılar çok daha fazla hassastır. O sloganları bastırmak için yapılan bir uygulamadır. Konya’da saygı anlamında ne kadar hassas olduğunu herkes bilir.

  ELİNDE VARSA ÇIKSIN AÇIKLASIN GOCUNMAM

  Kılıçdaroğlu’na sormak lazım, böyle bir şey söylemesini gerektirecek böyle bir şey geçmedi o görüşmemizde. Beni zor durumda bırakacak gizli bir bilgi geçmedi. Sadece istihbarat bilgisi var henüz netleşmedi bilgisini görüştük ki, paylaşmak doğru olmaz dedik. Beni zorda bırakacak bir şey varsa çıksın açıklasın ben hiç gocunmam. Ne söylediğimi ölçüp tartarak söylerim, ben mahcup olmam onlar mahcup olur. Halkımız görür. Bir daha hiçbir devlet adamı onlara güvenip de hiçbir şey paylaşmaz. Kaybeden ben olmam. Diyelim ki çok mahrem bir şey paylaştım, güvendim, bir husus paylaştım diyelim. Bunu paylaşmak hangi ahlaka sığar, devlet adamı kültürü olur mu böyle? Mahremiyete saygı göstermek siyasetin ahlakındandır. Hayatta utanacak hiçbir şey yapmadım, utanacağım bir söz söylemedim. Ne varsa çıksın söylesin ama bilsinler ki onlar kaybeder.

  2016'DA VİZE UYGULAMASINI GÖRÜRÜZ

  Sayın Merkel külfet paylaşımı konusunu konuştu. 3 milyar Euro’dan bahsediyoruz. Ama biz şu kadar maddi yardımda bulunduk, şunu verdik Türkiye’ye mülteciler Türkiye’de kalsın böyle bir anlayışı da kabul etmeyiz bunu söyledim. Birlikte mekanizma kuracağız. Bu mülteciler için geri kabul anlaşmasının devreye girmesi gerekiyor. Geçmişte AB alacağı şeyleri kendi aldı, bize verilen sözlerini yerine getirmedi. Vize muafiyetinin başlaması gerekiyor. 2016’da Schengen vizesi uygulansın dedik, cevap olumlu… 2016’da Temmuz’da olacak, müzakereler sürüyor, 2016 başında net görürüz.

  Görüş Bildir