Euro
15.5152
1.96%
Dolar
13.655
1.22%
Altın
783.39
1.16%
Borsa
2.005
1.19%
Bitcoin
704.403
-0.80%
9ºC
İstanbul
Bulutlu 9 C

  Ankara'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bazı yollar trafiğe kapatılacak

  Başkentte, Cumhuriyet'in kuruluşunun 98'inci yılı nedeniyle düzenlenecek kutlama etkinlikleri için bazı yollar araç trafiğine kapatılacak.
  • AA
  • 28.10.2021 - 05:17
  Ankara'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bazı yollar trafiğe kapatılacak

  Ankara Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Anıtkabir ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yapılacak programlar sonrasında, TBMM tören alanından başlanarak İnönü Bulvarı-Atatürk Bulvarı, Ulus Meydanı-Cumhuriyet Caddesi'ni takiben Ulus 1. TBMM Binası'na kadar olan güzergahlarda resmi geçit töreni düzenlenecek.

  TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

  Programlar kapsamında, 28 Ekim Perşembe günü saat 23.00'ten itibaren Atatürk Bulvarı (Kuğulu Kavşağı-Ulus Meydan arası) ile bulvara açılan tüm cadde ve sokaklar, Ulus'a gidiş istikametine göre tek şeritli olarak trafiğe kapatılacak.

  29 Ekim Cuma saat 06.00'dan itibaren Dikmen Caddesi (Genelkurmay Kavşağı-Çetin Emeç Bulvarı kesişimi arası), İsmet İnönü Bulvarı (Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi kesişimi-Akay Kavşağı arası), Atatürk Bulvarı (Kuğulu Kavşağı-Ulus Meydanı arası), İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi kesişimi ve İstiklal Caddesi-Atatürk Bulvarı kesişimi arası, Cumhuriyet Caddesi (Ulus Meydanı-Gar Kavşağı arası), Çankırı Caddesi (tüm cadde boyunca), GMK Bulvarı (15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Anadolu Meydanı arası), Ziya Gökalp Caddesi (15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Kolej Meydanı arası), Milli Müdafaa Caddesi (Genelkurmay Kavşağı-GMK Bulvarı arası), Kazım Karabekir Caddesi (Celal Bayar Bulvarı’na çıkış yan varyantları-Anadolu Meydanı arası), (İhtiyaç olması halinde) Dögol Caddesi (Beşevler Kavşağı-Anadolu Meydanı arası) buralara açılan tüm cadde ve sokaklar programlar sona erene kadar araç trafiğine kapalı olacak.

  Ayrıca Gençlik Caddesi, Akdeniz Caddesi, Anıt Caddesi, Spor Park Sokak, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi ile buraya açılan cadde ve sokaklar çift yönlü olarak programlar bitene kadar araç trafiğine kapatılacak.

  Ankara da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bazı yollar trafiğe kapatılacak #1

  TOPLU TAŞIMA ARAÇLARININ KULLANILMASI TAVSİYE EDİLDİ

  Açıklamada, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için trafiğe kapatılacak yolların durumunu dikkate almaları ve toplu taşıma araçlarını kullanmalarının faydalı olacağı belirtildi.

  Ankara da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bazı yollar trafiğe kapatılacak #2

  Ankara da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bazı yollar trafiğe kapatılacak #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir