Ankara'da çakarlı araç denetimi yapıldı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Altındağ ilçesinde usulsüz çakar kullanan araçlara yönelik denetim yaptı.

Denetimde, çakar lamba tertibatı kullanan araçlar teker teker durdurularak izin belgeleri incelendi.

Usulsüz şekilde çakar tertibatı kullanan araç sürücüsüne 1823 TL cezai işlem uygulandı ve araca tertibatın sökülmesi için 7 gün izin verildi.

Sökülmesi için 7 gün süre veriliyor

Çakarlı aracın sahibi dışında kullanımında ise sürücüye ve mal sahibine ayrı ayrı ceza kesilirken tertibatın sökülmesi için 7 günlük süre veriliyor.

Çakar tertibatı bulundurmaktan cezai işlem uygulanan aracın şoförü, çakarların açık olmadığını belirterek, “Herhalde resmi kurum arabası, çakarı kullanmıyorum açık değildi çakar. Ben kullanımının cezası olduğunu düşünüyordum. Artık neyse cezasını ödeyeceğiz.” diye konuştu.

Ankara'da çakarlı araç denetimi yapıldı VİDEO

"Sökeceğiz, cezayı her gün her gün ödeme şansımız yok"

Aynı araç sahibi cezai işlem uygulandıktan sonra ise “Yeni aldım aracı. Çakarın olduğunu biliyordum ama kumandası herhangi bir şeyi yok. Şu an da kullanım dışı. Sökeceğiz, cezayı her gün her gün ödeme şansımız yok.” dedi.

İHA'nın aktardığına göre aracında çakar tertibatı olma ihtimali bulunarak denetime takılan başka araç sahibi ise uygulamadan memnun olduğunu belirterek, “Güzel bir şey bütün araçlarda bulunmaması lazım. İstanbul’da genel böyle geçiyorlar ama bilmiyorum gerçek mi?” ifadelerini kullandı.

Ankara'da çakarlı araç denetimi yapıldı

Ankara'da çakarlı araç denetimi yapıldı

Ankara'da çakarlı araç denetimi yapıldı