Euro
15.1706
-0.66%
Dolar
13.4183
-0.40%
Altın
793.3
-0.04%
Borsa
1931
-3.98%
Bitcoin
465.571
-4.15%
3ºC
İstanbul
Çok bulutlu 3 C
  Ankara'da Esad yanlıları ve karşıtlarının slogan yarışı

  Ankara'da Esad yanlıları ve karşıtlarının slogan yarışı

  Kızılay'da karşı karşıya gelen iki grup Suriye lehine ve aleyhine atılan sloganlarla yarıştı..
  • 14.10.2012 - 10:16

  Ankara da Esad yanlıları ve karşıtlarının slogan yarışı #1

  Karşı karşıya gelen gruplar arasında slogan savaşı yaşandı. Ankara Kızılay'da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve yönetimini protesto eden Suriyeli vatandaşlarla, Esad yanlısı Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup karşı karşıya geldi. İki grup arasında arasında slogan savaşı yaşandı. Gruplar arasında arbede çıkmaması için çevik kuvvet ekipleri yoğun önlem aldı.

  SURİYE KARDEŞTİR MUHALİFLER KALLEŞTİR

  Türkiye'de yaşayan bir grup Suriye vatandaşı, Kızılay'da biraraya gelerek Esad karşıtı protesto gösterisi düzenledi. Protestonun sürdüğü sıralarda ellerinde Türk bayrağı taşıyan TGB üyesi bir grup, Esad ve yönetimine destek sloganları attı. TGB üyesi 30 kişilik grup, Suriyeli gruba "ABD'nin uşağı muhalifler", "Özgür Suriye Ordusu Ankara'dan defol", "Suriye kardeştir, muhalifler kalleştir" sloganları atarken, Suriyeli grup ise TGB'li gruba, "Suriye - Türkiye kardeştir, Beşar katildir", "Katil Beşar Suriye'den defol" sloganlarıyla karşılık verdi.

  ANKARA'DA ESAD'A DESTEK VERENLER VE ESAD'A KARŞI GRUPLARIN PROTESTOSU

  ÇEVİK KUVVET İKİ GURUP ARASINDA BARİKAT KURDU

  Bunun üzerine çevik kuvvet ekipleri sloganlarla birbirlerine karşılık veren iki grup arasına barikat kurdu. Çevik kuvvet ekiplerinin yoğun önlem aldığı protestolar sırasında slogan savaşı yaşanırken, iki grupta ayrı ayrı basın açıklaması yaptı. Beşşar Esad karşıtı göstericiler yaptıkları açıklamada Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ve yönetimini protesto etti. Esad ve yönetiminin Suriye halkına şiddet uyguladığı dile getirilen açıklamada Esad'ın biran önce gitmesi gerektiği belirtildi. Esad rejiminin sınırları aşarak Türkiye'de de can aldığını belirten konuşmacı “Esad'ın Türkiye'ye karşı yapmış olduğu saldırıları ve 18 aydır Suriye halkına yönelik gerçekleştirdiği katliamları kınıyoruz.' dedi.

  Ankara'da Esad için iki ayrı eylem

  Ankara da Esad yanlıları ve karşıtlarının slogan yarışı #2

  AMBULANSLAR SİLAH TAŞIYOR İDDİASI

  Suriyeli grubun ardından açıklama yapan TGB'li grup ise eylem yapan Suriyelilere tepki gösterdi. Hatay ve Şanlıurfa'dan ambulanslarla muhaliflere silah taşındığını söyleyen grup üyesi, Suriye'de patlatsınlar diye bombaların verildiğini söyledi. Suriye halkının Amerika'nın da, İsrail'in de hiç beklemediği bir direniş gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada, “Suriye halkı, Suriye'nin meşru yönetimi etrafında kenetlenmiş durumda ve vatanını savunuyor. O yüzden '15 günde gider' denilen Esad hala rejimde.” dedi. İki grupta yaptıkları basın açıklamasının ardından polis ekiplerinin yoğun önlemleri arasında Kızılay'dan ayrıldı.


  Görüş Bildir