Dolar
7.9671
0.3691%
Euro
9.4492
0.6143%
Altın
1901.9
-0.1155%
Borsa
1190.63
-0.6417%
G. Altın
487.203
0.2495%
Bitcoin
102982.54
-0.5434%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Antalya'da maskesini takmayan gençten hayrete düşüren savunma

  Antalya’da polisin yaptığı denetimde maskesiz bir genç, polisin, ‘neden maske takmıyorsunuz’ sorusuna, ‘Nefes almak en doğal hakkımız ve ben bu haktan mahrum kalmak istemiyorum’ diye cevap verdi.
  • DHA
  • 15.10.2020 - 16:32
  • Güncelleme : 15.10.2020 - 18:32
  Antalya'da maskesini takmayan gençten hayrete düşüren savunma

  Antalya’da, polisin koronavirüse yönelik denetimleri kent genelinde yoğun bir şekilde sürüyor. Polis ekipleri özellikle kalabalık alanda maskelerini düzgün takmayanlara uyarılarda bulunurken, maske takmayanlara da cezai işlem uyguluyor.

  POLİS EKİPLERİ, MASKE TAKMAYAN VATANDAŞLARI UYARDI

  Bugün kentin en işlek yaya caddelerinden Kapalıyol ve Cumhuriyet Caddesi’nde denetim gerçekleştirildi. Maskelerini indirip yürüdükleri sırada içecek ve sigara içenlerin bu ihtiyaçlarını kalabalık ortamda değil, kenara çekilerek karşılaması konusunda uyaran polis ekipleri, düzgün takmayan kişilere de uyarılarda bulundu. Kentte birçok vatandaşın maske kuralına uyduğu gözlenirken, maskesi takılı olmayan bazı vatandaşların ise polis ekiplerini fark ederek çaktırmadan takmaya çalıştığı görüldü.

  Polis ekipleri, denetimler sırasında sadece vatandaşları değil, turistleri de uyardı. Turist kafilesini durdurarak tercümanlarının yanına giden polis, maske ve sosyal mesafe kurallarını hatırlattı.

  Denetime devam eden polisler, 2 Kazak turistin maskesini takmadan yürüdüğünü gördü. Maskesinin arkadaşının elinde olduğunu, kendisinin maskeyi çıkarttığını söyleyen genç kadın polisin, ‘Bir maskeyi ikiniz mi takıyorsunuz?’ sorusuna ‘hayır’ diyerek cevap verdi. Arkadaşının elindeki poşetten maskesini çıkaran kadın, maskesini takarak yürümeye devam etti.

  "NEFES ALMAK EN DOĞAL HAKKIMIZ VE BEN BU HAKTAN MAHRUM KALMAK İSTEMİYORUM"

  Bankada sırada bekleyen vatandaşları da sosyal mesafe konusunda uyaran polisler, ardından işlek noktalarda denetimine devam etti.

  Denetim sırasında maskesini takmadan yürüyen bir genci durduran polis, neden maske takmadığını sordu. "Nefes almak en doğal hakkımız ve ben bu haktan mahrum kalmak istemiyorum" cevabıyla karşılaşan polis, gencin kimliğini alarak cezai işlem uyguladı.

  Antalya'da maskesini takmayan gençten hayrete düşüren savunma VİDEO

  Antalya da maskesini takmayan gençten hayrete düşüren savunma #1

  Antalya da maskesini takmayan gençten hayrete düşüren savunma #2

  Antalya da maskesini takmayan gençten hayrete düşüren savunma #3

  Antalya da maskesini takmayan gençten hayrete düşüren savunma #4

  Antalya da maskesini takmayan gençten hayrete düşüren savunma #5

  Görüş Bildir