Antalya'daki turistlerin deniz keyfi
DHA

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan yabancı turistler, Antalya'da keyif yapıyor.

Turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ne gelerek denizin ve güneşin tadını çıkardı.

Hava sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü, deniz suyu sıcaklığının ise 17 derece ölçüldüğü kentte, yabancı turistler denize girdi, bol bol güneşlendi ve yürüyüş yaptı.

"BÜTÜN AVRUPA ÜLKELERİNİ GEZDİM, TÜRKİYE ÇOK DAHA TEDARİKLİ"

Sahilde deniz keyfi yapan Alman vatandaşı Arden Battalbaş, kısıtlama uygulamasından memnun olduğunu dile getirerek, “Bütün Avrupa ülkelerini gezdim, onlara göre Türkiye çok daha tedarikli. Ben Alman vatandaşıyım Minch’te yaşıyorum. Turistlere sokağa çıkma kısıtlaması geçerli olmadığını öğrenince şaşırdık. Burada turist olarak kendimizi rahat hissetmemiz için böyle bir imkan verilmesi bizi çok şaşırttı. Hijyen konusunda da çok başarılı ve bu başarıyı ben şaşırarak söylüyorum, Almanya’da böyle bir şey yok.” dedi

"TÜRKİYE VE ANTALYA'YA HERKES GELSİN"

Deniz keyfi yapan Alman turistlerden Daria Babich de “Türkiye ve Antalya çok güzel, herkes gelsin” ifadesini kullandı.

Antalya'daki turistlerin deniz keyfi

KEKOVA'DA DENİZ KEYFİ

Öte yandan Demre'ye günübirlik turla gelen Ukraynalı ve Rus turistler, kendileri için kutsal olan Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ve Myra Antik Kenti'ni gezip, Çayağzı Limanı'ndan yatla Kekova turuna çıktı.

Hava sıcaklığının 23 derece, deniz suyu sıcaklığının 22 derece olduğunu gören turistlerin bir bölümü yüzmeye karar verdi. Kendi ülkelerinde gündüz bile hava sıcaklığı sıfırın altında olan turistler Kekova'da denizin ve güneşin tadını çıkardı.

Yüzme molasının ardından yata binen turistler, turu Çayağzı Limanı'nda tamamladı. Bunun yanında Kekova'da bazı tatilciler de jet ski yaptı. Dünya cenneti, tarihin, doğanın ve denizin içi içe olduğu Kekova'da yazdan kalma bir gün yaşandı.

Antalya'daki turistlerin deniz keyfi

"BU MEVSİMDE DENİZE GİRECEĞİMİ HAYAL ETMİYORDUM"

Ukraynalı Valentina Zureva, "Ukrayna'dan gelirken hava sıcaklığı gündüz bile eksi derecedeydi. Çok soğuktu. Bu mevsimde denize gireceğimi hayal bile etmiyordum. Bugün denize girdim. Benim için inanılmaz bir duygu. Deniz çok güzeldi. Hava ise bizdeki yaz mevsimi gibi. Kalın giysilerle geldim. Şimdi terliyorum. İlk kez geldiğim Kekova'da ve Türkiye'de büyülendim. İnanın çok mutluyum. Yine geleceğim." dedi.

Antalya'daki turistlerin deniz keyfi

"TAM BİR RÜYA"

Ukraynalı Varvara Kudinova, "Türkiye'ye ve Kekova'ya ikinci kez geldim. İyi ki bu mevsimde gelmişim. Aralık ayında kış mevsiminde denize girmek bir Ukraynalı için tam bir rüya. Türkiye'ye son gelişim olmayacak. Önümüzdeki yıl daha çok arkadaşımla yine Türkiye'ye geleceğiz." diye konuştu.

Antalya'daki turistlerin deniz keyfi

Antalya'daki turistlerin deniz keyfi

Antalya'daki turistlerin deniz keyfi

Antalya'daki turistlerin deniz keyfi