Petrol
109.61
0.46%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.745
-0.65%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C
  Arınç: MİT'e madalya takılması lazım İZLE

  Arınç: MİT'e madalya takılması lazım İZLE

  Bülent Arınç, 49 rehinenin serbest bırakılmasına ilişkin konuştu.
  • 20.09.2014 - 08:53

  Arınç: MİT e madalya takılması lazım İZLE #1

  11 Haziran'da Musul Başkonsolosu ve 48 çalışanı IŞİD terör örgütü tarafından rehin alınmıştı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakü'de yaptığı basın toplantısında, 49 rehinenin özgürlüğüne kavuştuğu haberini vermişti. Serbest bırakılan 49 Türk, sabaha karşı Şanlıurfa'da bir kamu binasına getirildi.

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 49 konsolosluk çalışanının serbest bırakılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Arınç: MİT'e madalya takılması lazım İZLE

  İşte Arınç’ın konuşmasundan satır başları;

  "ÇOK ŞÜKÜR BU SONUCA ULAŞTIK"

  "Önemli başarı. Çok şükür bu sonuca ulaştık. Onlara zarar gelmemesi için çalışıyorduk. Tüm yerel imkanlar ve istihbarat kullanılarak bunu gerçekleştirdik. İstihbaratı ön plana çıkardık. Peşmerge ve diğer isimleri vermek istemiyorum. 3 aylık süreci sabırla götürdük.

  MİT'E MADALYA TAKILMASI LAZIM

  Tüm aşamaları takip ettik. Bazen sabrımızın taştığı zamanlar oldu. MİT’e madalya takılması lazım. Çok zor bir operasyonu zor şartlarda gerçekleştirdi. Bu tür şartlar altında kavuşmayı bekliyorduk. Sabırlı olmamız gerekiyordu. MİT’in yerel kaynaklarla yaptığı istihbarat çalışmaları ile bu sonuca ulaşıldı. Bir operasyon yok. MİT’in çalışması ile bu sonuca ulaştık."

  ''Biz burayı bir sahbet toplantısı olarak düşünmüştük. Türkiye'yi konuşacaktık. Ancak gitmem gerekiyor. Suriye ve Irak'taki gelişmeler Türkiye'yi sosyal ve siyasi olarak ilgilendiriyor.''

  ''Gelişmeler üzerinde duruyoruz takip ediyoruz. Bütün bu olumsuz görünen gelişmelerin üstesinden geleceğiz, inşallah son dönemde meydana gelen olumsuzlukların hepsini ortadan kaldıracağız. Tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum selamlıyorum hükümetimize de teşekkür ediyorum. 49 vatandaşımız kazasız belasız Türkiyeye getirildi. MİT bu işi üstlendi ona yardımcı olan herkese de teşekkür ediyorum.''


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir