Euro
9.9235
-1.13%
Dolar
8.3464
-1.09%
Altın
487.45
-0.97%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
332.630
-3.96%
34ºC
İstanbul
Güneşli 34 C
  Arınç'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama

  Arınç'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama

  Bakanlar Kurulu, Başbakan Erdoğan başkanlığında toplandı. Arınç toplantı sonrası açıklama yaptı.
  • 25.08.2014 - 19:12

  Arınç tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Başbakanlık Merkez Bina'da düzenlenen toplantı saat 14.15'te başladı. Toplantı 19.00'da sona erdi. Toplantı sonrası Başbakan Yardımcısı Arınç açıklamalarda bulundu:

  DAVUTOĞLU'NU TEBRİK ETTİK

  Cumhurbaşkanılığı seçimi Başbakan Erdoğan'ın yüzde 52 oyla kazandığını, Genel Başkanlık ve Başbakanlık için de Davutoğlu'nun aday gösterildiğini kendisini tüm bakanlar olarak tebrik ettiklerini söyledi.

  DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILACAK

  Arınç, 27 Ağustos'ta AK Parti olağanüstü Genel Kurulu yapılacağını ve 28 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı devir teslim töreni yapılacağını, Genel Kurul için de yoğun bir hazırlık yapıldığını söyledi.

  28 Ağustos'ta Meclis Başkanı'nın Meclis'i ant içme için toplantıya çağırdığını anlatan Arınç, aynı gün Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde bir devir teslim töreni yapılacağını belirtti.

  7 YIL ÖNCEKİ DEVİR TESLİM İÇİMİZDE UKDE KALDI

  Arınç, 7 yıl öncesinde Ahmet Necdet Sezer'in devir teslim töreni yapmadığını, bunun kendilerinde bir ukde olduğunu, Sayın Cumhurbaşkanı'na karşı bir vefa borcu olarak devir teslim töreni yapılacağını söyledi.

  1 EYLÜL SONRASI YENİ HÜKÜMET KONUŞULACAK

  Arınç, Devir teslimden sonra yeni cumhurbaşkanının hükümet kurma görevlendirmesi yapacağını ve 1 Eylül sonrasında da yeni hükümet görüşmelerinin yapılacağını anlattı.

  BARAJ VE MARMARA OLAYLARI

  Arınç daha sonra Siirt'te baraj sularında hayatını kaybedenler ve Marmara'da arama yapılan 5 kişi ile ilgili üzüntü duyduklarını dile getirdi.

  IRAK VE LİBYA'DAKİ GELİŞMELER

  Irak'taki ve Libya'daki son gelişmeler, çözüm süreci konusunu ele aldıklarını ve Başbakan ile vedalaştıklarını anlatan Arınç, bundan sonraki dönemde hükümetin çok daha başarılı olacağını ümit ettiklerini söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir