Petrol
96.94
-0.11%
Euro
18.42
0.03%
Dolar
17.8733
0.02%
Altın
1.03
0.02%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
429.984
3.03%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Atatürk'e hakaret eden Yeşilyurt tutuklandı

  Atatürk'e hakaret soruşturması kapsamında teslim olan Süleyman Yeşilyurt'un tutuklanmasına karar verildi.
  • 12.05.2017 - 15:04
  Atatürk'e hakaret eden Yeşilyurt tutuklandı

  "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Süleyman Yeşilyurt, Bakırköy Adalet Sarayı'na gelerek teslim oldu.

  TUTUKLANDI

  Yeşilyurt kaçmadığını belirterek, Atatürk'e de hakaret etmediğini savundu. Ancak mahkeme, tutuklanmasına karar verdi.

  Hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı bulunan Yeşilyurt, avukat kızı Berrin Yeşilyurt ile Bakırköy Adliyesine geldi.

  YEŞİLYURT: KAÇMADIM

  Günlerdir medyada, kaçtığının yazıldığını aktaran Yeşilyurt, pazartesiden bugüne evinde bulunduğunu söyledi. Yeşilyurt, kaçmadığını savunarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  "Güvenlik şubeyi arıyorum; 'Gelin alın.' diye. 'Gelmezseniz gidip ifademi vereceğim.' dedim. Kaçmadım. Bir meczupla beni karıştırdılar. 7 ay önce videosu çekilmiş. Onun fotoğrafıyla beni yan yana koydular. O kaçıyor, ben kaçmıyorum. Benim onunla ne alakam var? Yalnız burada çifte standart var. Ben o programa konuk olarak gittim. Moderatörler yok. Hakkaniyet olması lazım. Şimdi o insanlar meydanda yok. 4 gündür evde polis bekliyorum. Çocuklarıma dedim ki 'Ben gidiyorum artık. Dayanamayacağım.' Kaçmadım, buradayım. Bu bilinsin."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir