Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.180
-1.07%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Ayşenur İslam elektronik bilekliği tanıttı

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, halen Adalet ve İçişleri bakanlıklarınca uygulanan ''Elektronik bileklik sistemi"ni tanıttı.
  • 20.02.2015 - 12:51
  Ayşenur İslam elektronik bilekliği tanıttı

  vergi.jpg

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AA Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı ve bakanlığının faaliyetlerine dair değerlendirmelerde bulundu. İslam, şiddet uygulayanlara iyi hal indirimi tartışmalarına ilişkin, "Bu cezanın künhüne ait bir sorun değil, yargılama süreciyle alakalı bir sorun. Tamamen hakimin takdir yetkisindedir. Yargı bağımsız olduğu için bu konuda bizim şu olsun, bu olsun deme hakkımız yok. Ama dileğimi söyleyebilirim. Bu konularda hakimlerin takdir yetkilerini asla failden yana kullanmamaları gerektiğini düşünüyorum. Kişisel bakışım bu şekilde'' şeklinde konuştu.

  Ayşenur İslam elektronik bilekliği tanıttı İZLE

  PROTOTİP ÇALIŞMASI YAPILACAK

  Bakan İslam, ''Doğrudan fail ile alakalı araştırmalar yapmaya karar verdik. Şiddet uygulayan, uygulamayan kişilerin niteliklerine bakmayı düşünüyoruz. Hangi prototip şiddet uyguluyor, hangi profil uygulamıyor? Bu ikisi arasındaki farkı bulabilirsek, farkındalık çalışmalarında neye yöneleceğiz bunu da tespit etmemiz mümkün olabilecek. Bundan sonraki araştırmaları bu yöne doğru evirmeyi düşünüyoruz'' dedi.

  Ayşenur İslam elektronik bilekliği tanıttı #2

  ELEKRONİK BİLEKLİK SİSTEMİNİ TANITTI

  Bakan İslam, halen Adalet ve İçişleri bakanlıklarınca uygulanan ''Elektronik bileklik sistemi"ni de tanıttı. İslam, bu uygulamanın, kadına karşı şiddetle mücadelede de kullanılacağını belirterek, "Şiddet dolayısıyla koruma kararı alınmış insanlara tamamen uygulansın, yurt çapında uygulansın kararı verildikten sonra farklı bir alt yapı çalışmasına gerek duyulacağı açık. Tamamen hakim kararıyla uygulanabilecek bir sistem bu. Kişinin ne kadar tehdit altında olduğu, ne kadar risk altında olduğuna göre verilecek bu kararlar'' ifadesini kullandı.

  PANİK BUTONU UYGULAMASI

  Aile Bakanı, panik butonu uygulaması ile ilgili ise şunları söyledi: ''Panik butonu uygulaması hala devam ediyor, onu bitirmeyeceğiz, yerine bir sistemi oturtmadan önce. Ama pilot uygulamanın sonuçlarını aldık. Belli oranlarda etkili panik butonu, ancak uzmanların geldiği nokta şu, bundan çok daha etkili elektronik takip sistemleri var ve Türkiye'de uygulanıyor. Bunu geliştirip Türkiye'de yaygınlaştırmak bundan çok daha etkili olan diğer elektronik takip sistemlerine bir geçiş iyi bir revizyon olur düşüncesi hakim oldu. Onun için biz sistemi ortadan kaldırmıyoruz, revize ediyoruz. Revize ederken de farklı bir biçimi kullanmaya başlayacağız."

  Ayşenur İslam elektronik bilekliği tanıttı #3

  Ayşenur İslam elektronik bilekliği tanıttı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir