Dolar
8.2584
0.8992%
Euro
9.7034
0.4607%
Altın
1877.44
-1.597%
Borsa
1126.99
-2.2244%
G. Altın
499.262
-0.4801%
Bitcoin
110177.72
-1.4792%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim'den duygu dolu 'kardeşlik' konuşması

  Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Kahramanmaraş'tan bir vatandaşın kendilerine gönderdiği mektubu ve içerisindekileri duygulanarak anlattı.
  • Haber Merkezi
  • 14.10.2020 - 18:02
  • Güncelleme : 14.10.2020 - 18:02
  Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim'den duygu dolu 'kardeşlik' konuşması

  Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki Kuvvet Komutanlarının katıldığı Kara Harp Okulu 2020- 2021 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni'ne iştirak etti.

  AZERBAYCAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ İBRAHİM, TÜRKİYE-AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİNİ ANLATTI

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende harbiyelilere yeni eğitim ve öğretim yılının ilk dersi veren İbrahim, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü ve Türkiye-Azerbaycan kardeşliğini anlattı.

  "Tek millet, iki devletin büyükelçisi" olarak bir anlamda kendi okulunda ders verdiğini ifade eden İbrahim, kardeşlerinin cephede mücadele verdiği esnada kürsüde konuşmasının da zor olduğunu söyledi.

  Kahramanmaraş’tan Azerbaycan’a ağlatan mektup- İZLE

  "TEK MİLLET İKİ DEVLET BİR SLOGAN DEĞİL, GERÇEK"

  30 yıldır Azerbaycan subaylarının Kara Harp Okulu'nda eğitim aldığını anlatan İbrahim, "Cumhurbaşkanımız, 'Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri bugün dünyanın en önde gelen kardeş Türk Silahlı Kuvvetlerinin küçük bir modelidir ve olacaktır' dedi. Tek millet iki devlet bir slogan değil. Bu artık tam bir gerçek. Cumhurbaşkanlarımızdan başlayarak tüm halkımız bu şekilde. Türkiye bütün Azerbaycan halkının kabinde çok güzel bir yer aldı. Azerbaycan'da, Türk ve Azerbaycan bayrakları tam yan yana dalgalanır. Gence'de Azerbaycan bayrağı ve Türkiye bayrağının yanına füze düştü. Tüm alanlarda Türkiye ve Azerbaycan birdir." değerlendirmesinde bulundu.

  İbrahim, Türkiye'den genci, yaşlısı her bir bölgeden insanların büyükelçiliğe gelip "Ne yapabiliriz?" diye sorduğunu, para yardımında bulunmak istediğini söyledi.

  Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim den duygu dolu kardeşlik konuşması #1

  AZERBAYCAN'A YARDIM İÇİN NİŞAN YÜZÜĞÜNÜ GÖNDERDİ

  Üç gün önce elçiliğe Kahramanmaraş'tan bir mektup geldiğini belirten İbrahim, şunları kaydetti:

  "Günde bin, 2 bin mektup gelir destek için. Mektupta Azerbaycan ve Türkiye'nin geleceğinin bir olduğu söyleniyordu. Maraşlı kardeşimiz, Azerbaycan'a yardım için Türk bayrağıyla altın nişan yüzüğünü göndermiş. Bunu dünyanın hiçbir yerinde hiç kimse yapmaz. Duygulandım ve telefon açarak kardeşimize yüzüğünü göndereceğimi söyledim. Kabul etmedi ve 'Biz Azerbaycan'a karşı olan adaletsizliği görerek ailece bu kararı aldık' dedi. Eğer biz en önemli, en asil olan bayrağımızı, nişan yüzüğümüzü gönderiyorsak kimse bizim karşımızda duramaz."

  İbrahim, Azerbaycan'ın da her zaman Türkiye'nin yanında olacağını sözlerine ekledi.

  Tören sonunda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki Kuvvet Komutanları, harbiyelilerle Harp Okulu Marşı'nı okudu.

  Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim den duygu dolu kardeşlik konuşması #2

  Görüş Bildir