Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
359.541
-0.54%
24ºC
İstanbul
Çok bulutlu 24 C
  Azerbaycan'ın gözü Ermenistan'daki gelişmelerde

  Azerbaycan'ın gözü Ermenistan'daki gelişmelerde

  Ermenistan'da ordu yönetime el koymak istedi, Başbakan Paşinyan görevi bırakmak istemiyor. Bakü yönetimi, gelişmeleri yakından takip ediyor.
  • Haber Merkezi
  • 25.02.2021 - 11:40
  • Güncelleme : 25.02.2021 - 17:49

  Ermenistan, karanlık günlere doğru ilerliyor.

  Azerbaycan ordusu karşısında tarihinin en büyük hezimetlerinden birini yaşayan Ermenistan ordusu, tüm başarısızlığın faturasını Başbakan Paşinyan'a yıktı.

  Ermeni ordusunun Paşinyan'ı istifaya davet etmesinin ilk olarak Rus basınından duyurulması, darbe girişiminin arkasında Rusya'nın olduğunu gösterdi.

  BAKÜ YÖNETİMİ OLANLARI İZLİYOR

  Paşinyan darbe girişimine karşı destekçilerini sokağa davet ederken Azerbaycan da yaşananları yakın takibe aldı.

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yakın ekibiyle birlikte gelişmelerin değerlendirilmesi talimatını verdi.

  Ermenistan'daki gelişmeler, Azerbaycan'ın Ermenistan ordusuna yaşattığı hezimetin ardından Aliyev'in "N'oldu Paşinyan" dediği görüntü ve caps'ler yeniden dolaşıma girdi.

  Azerbaycan ın gözü Ermenistan daki gelişmelerde #1

  "HİÇ BU KADAR ACINACAK HALDE OLMAMIŞTI"

  İlham Aliyev'den de Ermenistan'daki gelişmelerle ilgili açıklama geldi.

  Aliyev, şehit aileleri ve gazilere daire takdim töreninde yaptığı konuşmada, Ermenistan'da neredeyse her gün iç çatışmaların yaşandığını, demokrasi ilkelerinin hiçe sayıldığını ifade etti.

  "Ermenistan hiçbir zaman bu kadar acınası durumda olmamıştı. Onları bu duruma sokan liderleridir, hem ülkeyi 20 yıl yöneten Koçaryan-Sarkisyan rejimi hem de onlardan sonra gelen yönetim." diye konuşan Aliyev, Ermenistan'da iç karışıklıkların, toplu tutuklanmaların yaşandığını hatırlattı.

  "DEMOKRASİDEN BAHSEDENLER GÖZ YUMUYOR"

  Aliyev, şunları söyledi:

  "Ama nedense demokrasiden bahseden bazı devletler ve sivil toplum kuruluşları buna göz yumuyor. Ermenistan'daki muhalefet her gün baskı görüyor, tutuklanıyor ve öldürülüyor ama kimse tepki vermiyor. Bu neyi gösteriyor? 30 yıllık tarih, bu zaferi sadece Ermenistan karşısında kazanmadığımızı bir kez daha gösteriyor. Örgütlü ve güçlü çevreler bize karşı birleşmişti ve topraklarımızı sonsuza kadar işgal altında tutmak istiyordu. Ermenistan sadece bir araçtı. Biz bu sinsi politikayı yerle bir ettik ve adaleti yeniden tesis ettik."


  Görüş Bildir