Petrol
94.28
-0.86%
Euro
18.2079
-0.25%
Dolar
17.9639
0.03%
Altın
1.025
-0.19%
Borsa
2881
0.82%
Bitcoin
435.751
-0.02%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C
  Bahçeli: Ayasofya ibadete açılmalı

  Bahçeli: Ayasofya ibadete açılmalı

  Tartışmaların odağındaki Ayasofya Cami ile ilgili bir değerlendirme yapan MHP Lideri, "Ayasofya Camisi, Müslüman gönüllerle buluşmalı, kapısı ibadete mutlaka açılmalıdır." dedi.
  • AA
  • 14.06.2020 - 16:20

  Türkiye'nin bir diğer gündemi Ayasofya ile ilgili MHP Lideri Devlet Bahçeli'den net bir mesaj geldi.

  Bahçeli, "MHP'nin görüşü çok nettir. Ayasofya Camisi, Müslüman gönüllerle buluşmalı, kapısı ibadete mutlaka açılmalıdır." dedi.

  "BAŞKA ÜLKERE HALK YEMEK DÜŞER"

  Ayasofya Camisi’nin tasarruf hakkının sadece Türkiye’ye ait olduğunun altını çizen Bahçeli, "Başka mihrak ve ülkelere yalnızca halt yemek düşecektir. İnanç zafiyeti yaşadıklarından cami ile müze arasında gelgit yaşayan, hatta Ayasofya’nın cuma günü cami, pazar günü de kilise olması yönünde kanaat bildiren sakat ve soysuz teklif sahiplerine de maalesef esefle tesadüf edilmiştir." şeklinde konuştu.

  "MÜZEDEN CAMİ CAMİDEN MÜZE OLMAYACAKTIR"

  "Ayasofya Cami hakkında Yunanistan’ın dayatmaları, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu hem inancımıza hakaret hem de milli egemenlik haklarımıza ayıplı bir saldırıdır." diyen Bahçeli, şunları aktardı:

  "Ayasofya Camisi’nin müze işleviyle UNESCO dünya kültürel miras listesinde yer almasının herhangi bağlayıcı yanı da bulunmayacaktır. Müzeden cami, camiden de müze olamayacaktır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir