Euro
15.5278
-0.33%
Dolar
13.7364
-0.44%
Altın
789.21
-0.01%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
721.328
-0.50%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  Bahçeli'den serbest kalan Türklerle ilgili açıklama

  Bahçeli'den serbest kalan Türklerle ilgili açıklama

  100 gündür IŞİD'in elinde olan ve bugün serbest kalan 46 Türk ile ilgili olarak Devlet Bahçeli açıklamada bulundu.
  • 20.09.2014 - 17:25

  Bahçeli den serbest kalan Türklerle ilgili açıklama #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 46 Türkün serbest bırakılmasına ilişkin, "IŞİD’le hangi pazarlıkların yapıldığı, vatandaşlarımızın özgürlüğü karşılığında nelerin vaat edildiği henüz gizemini korumaktadır" dedi.

  Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, IŞİD terör örgütünün, 11 Haziran 2014'te Musul’daki diplomatik misyonuna baskın düzenlediğini,  Başkonsolosla birlikte personelin hiçbir vicdan sahibinin kabullenmeyeceği yöntemlerle tutsak aldığını ifade etti.

  ''ZULÜM VE EZİYET DÖNGÜSÜ BUGÜN SONLANDI''

  Aralarında bebek ve kadınların da bulunduğu 49 kişinin 101 gündür silahların gölgesinde esaret hayatı yaşadığını belirten Bahçeli, şu görüşleri savundu:

  ''IŞİD teröristlerinin şiddet ve zorbalığı aylarca Hükümet tarafından sineye çekilmiş, böylece Türkiye’nin eli kolu bağlanmıştır. Çok şükür 101 günlük zulüm ve eziyet döngüsü bugün sonlanmıştır. IŞİD’in zorla ve tehdit yoluyla tutsak aldığı 46’sı Türk vatandaşı olmak üzere 49 kardeşimiz özgürlüklerine bugün itibariyle kavuşmuştur. Sevincimiz büyüktür. Vatandaşlarımızın sağ salim evlerine dönmeleri, sevdikleriyle ve aileleriyle buluşmaları hiç şüphesiz hepimiz adına mutluluk verici bir gelişmedir. Bu vesileyle IŞİD’in elinden kurtulan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, aileleriyle birlikte huzur ve esenlik diliyorum.''

  ''NELERİN VAADEDİLDİĞİ GİZEMİNİ KORUYOR''

  Haksız, hukuksuz, ahlaksız ve gayri meşru şekilde tutsak alınan Türk vatandaşlarının serbest bırakılarak ülkelerine dönmelerinin önemli ve sevindirici bir olay olduğunu vurgulayan Bahçeli, ''Kaldı ki bu gerçeği inkar etmek akla ve vicdana aykırıdır. Fakat IŞİD’le hangi pazarlıkların yapıldığı, vatandaşlarımızın özgürlüğü karşılığında nelerin vaat edildiği henüz gizemini korumaktadır. Ayrıca, vahşi terör örgütünün, sanki Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit bir muhatabı gibi ima ve lanse edilmesi Hükümet’in 101 günlük perişanlığını ve acziyetini daha da perçinlemiştir'' ifadelerine yer verdi.

  ''101 GÜNLÜK KAYIP VE REZALETİ KAPATMANIN TELAŞINI YAŞIYORLAR''

  Bahçeli, devamında şunları söyledi:

  ''AK Parti zaaf ve açıklarını örtebilmek için dört bir koldan zafer edebiyatına sığınmış, 101 günlük ayıp ve rezaleti kapatmanın telaşına kapılmıştır. Dahası Hükümetin, aylarca mağdur olmuş 49 kardeşimizin sırtından siyaset ve istismar yapması  da en hafif tabirle samimiyet ve insaf noksanlığıdır. IŞİD ile AK Parti arasındaki temas trafiğinin, değişik zeminlerde yürütülen müzakerelerin iç yüzü elbette gizli saklı kalmayacaktır. Partimiz IŞİD’in tutsak aldığı 49 kardeşimizin haklı  sevincini paylaşırken, teröristlerin zalimliğini, bölgesel senaryoların AK Parti üzerinden adım adım icra edilmesini de unutmayacak ve unutturmayacaktır. Hüsrandan zafer çıkarmak, yenilgiden destan yazmak, bozgundan başarılı  operasyon ve büyük Türkiye sonucu imal etmek kimseye yaramayacaktır.''

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir