Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
486.000
2.51%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Bakan Çelik: Kusur nerede varsa üzerine gidilecek

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 10 işçinin hayatını kaybettiği inşaatta incelemelerde bulundu.
  • 07.09.2014 - 08:40
  Bakan Çelik: Kusur nerede varsa üzerine gidilecek

  Bakan Çelik: Kusur nerede varsa üzerine gidilecek #1

  Asansör faciasının yaşandığı rezidans inşaatında incelemelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, gazetecilerde kazaya ilişkin,“10 emekçimiz ne yazık ki hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum” açıklamasında bulundu.

  "SAVCILIK İNCELENİYOR"

  Olayın meydana geliş şekli ile ilgili bilgiler veren Çelik, “Bir yük asansöründe işçilerle birlikte malzeme taşınırken asansörün raylı sistemden çıkması neticesinde meydana gelen üzücü bir tablo. Bunun neden kaynaklandığı, sebeplerinin ne olduğu konusunda gerek idari gerek adli soruşturma devam ediyor. Kısa süre içinde kazının nedeninin ortaya çıkacağı inancındayım. Burada çalışma koşulları ile ilgili durumu savcılık inceliyor. 8 gözaltı var. Tüm bu yönleriyle olay açık şekilde ortaya çıkarılacak. Kusur nerede varsa üzerine gidilecek” dedi.

  "ÜZERİMİZE DÜŞENİ YERİNE GETİRECEĞİZ"

  Benzer olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Çelik, “Bunun çok farklı nedenleri olabilir. Bütün ayrıntıları ile ortaya çıkmasında yarar var. Üzerimize düşeni yerine getireceğiz” diye konuştu. Bakan Çelik yaşanan olaydan sonra inşaatın devamının söz konusu olmadığını belirterek, “Tüm değerlendirmeler yapıldıktan sonra yeni kararlar alınacaktır” ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir