Bakan Gül: Yeni yılda da yargı, milletin yargısı olacaktır
İHA

Adalet Bakanı Gül, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bakan Gül, mesajında 2020'de salgına rağmen hukuk düzeninde kalitenin yükseltildiğini söyledi.

2021 yılına yönelik reform mesajları da veren Abdülhamit Gül, yeni yılda da yargının, milletin yargısı olacağını ifade etti.

"HUKUK DÜZENİMİZDE KALİTEYİ YÜKSELTMEYİ SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ BİR YIL OLDU"

Bakan Gül mesajında, “İnsanlık ailesi için zorlu ve çetin geçen bir yılın ardından yeni yıla yeni umutlarla girerken, bu yılın ülkemiz, milletimiz ve insanlık için daha sağlıklı günler getirmesini diliyorum. Salgının zorlu koşullarına rağmen 2020, hukuk düzenimizde standartları ve kaliteyi yükseltmeyi sürdürdüğümüz bir yıl oldu. Tüm kurumlarda olduğu gibi adalet hizmetlerinde de başarıyla verilen pandemi sınavının geçen yılla birlikte geride kalmasını ümit ediyorum.”

"VATANDAŞIMIZIN MEMNUNİYETİ İÇİN YENİ ADIMLAR ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

“Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2023 hedeflerimize kararlılıkla yürürken, vatandaşımızın memnuniyeti için yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. Daha demokratik, daha güçlü Türkiye için, insanımızın hak ve özgürlüklerini daha da genişletmek için hiçbir engel tanımıyoruz. Bağımsız ve tarafsız yargının hukukun üstünlüğünü teminat altına aldığı, bütün kamusal faaliyetlerin insan haklarına ve insan onuruna duyarlı olduğu bir hukuk devleti anlayışını güçlendirmeye kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

"YENİ YILDA DA YARGI, MİLLETİN YARGISI OLACAK"

Bu nedenle yeni yılda da adliyenin kapısının adaletin kapısı olacağını belirten Gül, “Yeni yılda da yargı, milletin yargısı olacaktır. Yeni yılda da yargının yegane ideolojisi, adalet olacaktır. Yeni yılda da millet, bütün işlerimizin hakemi ve hakimi olacaktır. Üzerinde yaşadığımız toprakları vatan kılan şehitlerimizden miras aldığımız kutlu tarihi, gelecek yıllara ve nesillere aynı hassasiyetle taşımak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Geride bıraktığımız her yılın omuzlarımıza yüklediği muhasebeyi bu sorumlulukla yaptık, yapıyoruz. Gelen her yeni yıl için bizi daha güçlü ve daha kararlı yapan ümidimizin mimarı da yine bu tarih ve onun sahibi olan millettir. Bu duygularla vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, 2021’in insanlığın geleceğe daha umutla ve sağlıkla bakacağı, bütün dünyada adalet, huzur ve barışın egemen olacağı bir yıl olması temenni ediyorum.” dedi.

Bakan Gül: Yeni yılda da yargı, milletin yargısı olacaktır