Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.559
-1.76%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Bakan Müezzinoğlu'ndan sağlık çalışanlarına müjde

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sağlık çalışanlarına yıpranma payı ile ilgili müjdeyi verdi.
  • 16.09.2014 - 08:56
  Bakan Müezzinoğlu'ndan sağlık çalışanlarına müjde

  Bakan Müezzinoğlu ndan sağlık çalışanlarına müjde #1

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yıpranma payı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Sayın Cumhurbaşkanımızın 13 Haziran’da, ‘bu yıl sonuna kadar yıpranma payı ile ilgili düzenlemeyi yapacağız’ diye sağlık çalışanlarına verdiği bir söz var. Şimdi inşallah Meclis açılır açılmaz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’mızla bu konuyu değerlendirip yıl sonu itibariyle onların da bu konudaki beklentilerini ve haklarını yerine getirmiş olacağız” dedi.

  GIPTA EDİLİYOR

  Müezzinoğlu şöyle devam etti: “Bizim için sağlık çalışanları önemli. Yani bugün dünyanın gıpta ettiği sağlıkta bir başarımız var. Ve bu başarıyı biz hekimlerimiz, hemşireleriz, ebelerimiz ve sağlık çalışanlarımızla yakaladık. Onların fedakarlıklarının karşılığını verebilmemiz mümkün değil. Ama mutlaka imkanlarımız çerçevesinde onları mağdur etmemek gibi bir görevimiz ve sorumluluğumuz var. İnşallah bunu da yıl sonuna kadar gerçekleştirmiş olacağız.”

  2023 HEDEFİNDE KENDİ İLACIMIZ VAR

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlıkta 2023 hedeflerini anlatırken, kendi ilacımızı da üreteceğimizi söyledi. Müezzinoğlu, “Türkiye’nin 2023 hedefinde kendi ilacını üretmek ve dünyaya Türkiye’nin markası, Türkiye’nin patenti, Türkiye’de üretilen ve dünyada pazarlanan ilacı veya tıbbi ürünleri satmak var. Bunun alt yapısını kuruyoruz” dedi.  Uyuşturucu ile mücadelede atılacak adımlara değinen Müezzinoğlu şunları söyledi: “Bunlardan birincisi koruma, diğeri de önleme. Biz önce çocuğumuzu, insanımızı, gencimizi koruyabilmeliyiz. Diğeri de önleme. Yani ona ulaşım kanallarını önleyebilme. Dolayısıyla bu iki başlıkta çok yoğun duruyoruz.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir