Bakan Uraloğlu: Bayramda 7 milyon 519 bin 428 kişi demir yollarını kullandı
DHA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yaptığı yazılı açıklamada bayramda demir yollarını kullanan vatandaşların sayısını duyurdu.

Bakan Uraloğlu, Kurban Bayramı süresince vatandaşların artan seyahat taleplerini karşılamak için YHT, anahat ve bölgesel trenlerde ilave seferler ile ek vagonlar konulduğunu ve kent içinde de Marmaray, Başkentray, İzban, Halkalı-Bahçeşehir, Sirkeci-Kazlıçeşme, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hatlarında süresince ücretsiz hizmet verildiğini belirtti.

7 milyon 519 bin yolcu

Uraloğlu, 14 Haziran ile 22 Haziran tarihleri arasında demir yolu projeleri ile toplam 7 milyon 519 bin 428 yolcu taşındığını kaydetti.

"Hızlı trenlerle taşınan en yüksek yolcu sayısı"

Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya parkurlarında ilave yüksek hızlı setleri sefere konularak toplam 9 bin 660 kişilik ek kapasite artışı sağlandığını vurgulayan Uraloğlu, “14-22 Haziran tarihleri arasında YHT hatlarında hizmet veren yüksek hızlı trenlerimiz ile 326 bin 819 vatandaşımız seyahat etti. Bayram tatilinin başlangıcı olan 14 Haziran tarihinde de 39 bin 962 yolcu ile yüksek hızlı trenlerle taşınan en yüksek yolcu sayısına ulaştık” dedi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)