Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
303.931
-4.12%
23ºC
İstanbul
Sağanak yağış 23 C

  Bakanlar Kurulu, 10 Haziran'da toplanacak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Brüksel seyahati nedeniyle Bakanlar Kurulu'nun toplantı tarihi yeniden düzenlendi.
  • AA
  • 06.06.2021 - 11:51
  Bakanlar Kurulu, 10 Haziran'da toplanacak

  Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın tarihi, NATO Liderler Zirvesi nedeniyle değiştirildi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Haziran Pazartesi günü yapılacak NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e gidecek.

  TOPLANTININ GÜNDEM MADDELERİ

  İki haftada bir gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın tarihi de zirve dolayısıyla öne çekildi. Toplantının 10 Haziran Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı.

  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantının en önemli gündem maddesi koronavirüs salgınıyla mücadele olacak. Toplantıda, koronavirüsle mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin ardından vaka ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son durum ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

  Bakanlar Kurulu, 10 Haziran da toplanacak #1

  Güvenlik konularının da görüşülmesi beklenen toplantıda, yurt içinde ve sınır ötesinde devam eden terörle mücadele operasyonları konusunda kabinenin bilgilendirilmesi bekleniyor.

  Ekonomik gelişmelerin ele alınacağı toplantıda, NATO Zirvesi öncesi dış politikaya ilişkin de değerlendirmeler yapılacağı öngörülüyor.

  NATO LİDERLER ZİRVESİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki NATO Karargahı'nda 14 Haziran'da gerçekleştirilecek NATO Liderler Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesi planlanıyor.

  Erdoğan'ın zirveye katılacak diğer liderlerle ikili görüşmeleri de öngörülüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir