Euro
11.0164
-0.46%
Dolar
9.4767
-0.62%
Altın
544.76
-0.94%
Borsa
1.512
0.18%
Bitcoin
575.002
-3.10%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C
  Bakanlar Kurulu Erdoğan başkanlığında toplandı

  Bakanlar Kurulu Erdoğan başkanlığında toplandı

  Bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda tarihi bir gün yaşanıyor. Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı.
  • 19.01.2015 - 11:30

  Bakanlar Kurulu Erdoğan başkanlığında toplandı #1

  Bakanlar Kurulu bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda saat 11.00'de başlayan toplantı Milli Güvenlik Kurulu toplantısının yapıldığı salonda gerçekleşiyor.

  3 NUMARALI KAPIDAN GİRDİLER

  Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Bakanlar, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na konukların girdiği 3 numaralı kapıdan giriş yaptı.

  Bakanlar Kurulu Erdoğan başkanlığında toplandı #2

  Bakanlar Kurulu Erdoğan başkanlığında toplandı #3

  SARAY’DA İLK ÖĞLE YEMEĞİ

  Bakanlar Kurulu toplantısına ilişkin fotoğraflar, Cumhurbaşkanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13.30’da Bakanlar Kurulu’na Saray’da öğle yemeği verecek. Bu yemek ile Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve bakanlar ile ilk kez toplu bir yemekte bir araya gelmiş olacak.

  AÇIKLAMAYI ARINÇ YAPACAK

  Bakanlar Kurulu toplantısının bitiminde, basın toplantısı Cumhurbaşkanlığı Sarayı Basın Toplantı Salonu’nda yapılacak. Basın toplantısını Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç yapacak.

  BAKANLARI TOPLAYAN 6. CUMHURBAŞKANI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önce eski cumhurbaşkanları Cemal Gürsel, Fahri Korutürk, Kenan Evren, Turgut Özal ve Süleyman Demirel de Bakanlar Kurulu'na başkanlık etti.

  Erdoğan, çok partili hayata geçişin ardından Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden altıncı cumhurbaşkanı oldu.

  SON TOPLANTI 2000'DE YAPILMIŞTI

  Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yedi defa başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu'nu, Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren dört, Dördüncü Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel, Altıncı Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk ve Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ikişer kez kendi başkanlığında topladı.

  Son toplantı, 12 Mayıs 2000'de, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Demirel'in görev süresinin bitimine dört gün kala, Başbakan Bülent Ecevit'i veda ziyaretinin akabinde Başbakanlık Merkez Bina'da yapıldı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir