Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
0
0.00%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Balyoz davasında Hilmi Özkök ifade verdi

  Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, yeniden görülecek Balyoz davasının ilk duruşmasında verdiği ifadesinde "Darbe planlarını hiç duymadım" dedi.
  • 03.11.2014 - 13:42
  Balyoz davasında Hilmi Özkök ifade verdi

  Balyoz davasında Hilmi Özkök ifade verdi #1

  Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman, yeniden görülecek olan Balyoz davasının ilk duruşmasında tanık olarak dinlenilmeleri için duruşma salonuna geldi.

  "DARBE PLANI YAPILDIĞINA YÖNELİK BİLGİ ALMADIM"

  Hilmi Özkök, ifadesinin alınması için mahkeme salonuna girdi. İfade veren Özkök, "Darbe planı yapıldığına yönelik bilgi almadım. Sadece darbe dedikoduları vardı ama yargılanacak büyüklükte değildi. "Tatbikat Planı uygulansın" diye yazışma olmadı. Darbe iddiasını basından duydum. Dışarıdan da mektup geliyordu." dedi.

  MAHKEMEDEN İLK FOTOĞRAF

  Diğer yandan, Hilmi Özkök'ün mahkeme salonunda ifade verirken ilk fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı; Balyoz davasında Hilmi Özkök ifade verdi #2

  YALMAN: BALYOZ PLANIYLA İLGİLİ İSTİHBARAT ALMADIM

  Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman ise ifadesinde, "Balyoz planı ile ilgili istihbarat almadım. Belge ve bilgiye sahip değilim. Basından öğrendim bu konuyu. Bu konu ile ilgili bu hareketin engellenmesi hususunda girişimim olmadı" dedi.

  "SEMİNERİ BEN İSTEDİM ANCAK KATILAMADIM"

  Duruşma savcısının "Seminerde yapılan faaliyetlerin raporu geliyor muydu size?" sorusuna Aytaç Yalman, "Bana gelmedi.. 1. Ordu komutanlığında da olabilir kara kuvvetleri komutanlığında da olabilir ama bana gelmedi. Seminerden haberdarım. Semineri ben istedim. Ancak katılamadım. O dönemde siyasi ve askeri yoğunluk vardı. Seminerin yapılması emrini ben verdim ancak gidemedim." şekinde cevap verdi. Savcının, "Seminere ilişkin ses kayıtlarını ne zaman öğrendiniz?" sorusu üzerine Yalman, basından öğrendiğini söyledi. Yalman'a avukatlar ve sanıklar soru sormadı. Yalman'ın ifadesi 15 dakika sürdü. Özkök ve Yalman, tanıklığın ardından adliyeden ayrıldı.

  Balyoz davasında Hilmi Özkök ifade verdi #3


  Görüş Bildir