Euro
15.2934
0.04%
Dolar
13.6107
0.15%
Altın
793.6020
-0.13%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
498.152
-3.61%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Başbakan Davutoğlu: Kapımız herkese açık

  Başbakan Davutoğlu, koalisyon senaryolarına ilişkin, kimseye kapıları kapatmadıklarını, kapılarının herkese açık olduğunu söyledi.
  • Ajanslar
  • 21.06.2015 - 21:27
  Başbakan Davutoğlu: Kapımız herkese açık

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Darülaceze'de katılacağı iftar yemeği öncesinde açıklamalarda bulundu.

  KAPIMIZ HERKESE AÇIK

  Davutoğlu, koalisyon konusunda "Bize resmi görev tevdi edildiği zaman kapımız, istişarelerimiz herkese açıktır." dedi.

  Başbakan Davutoğlu: Kapımız herkese açık #1

  Başbakan Davutoğlu'nun yaptığı açıklamalarda şunları söyledi; "Bize resmi görev tevdi edildiği zaman kapımız istişarelerimiz herkese açıktır. Bütün genel başkanlarla tam bir açık yüreklilikle konuşacağım. Bunun dışında çıkan tüm haberler yorumdur. Benim zikretmediğim hiçbir görüş Ak Parti'nin görüşü sayılmaz.

  Başbakan Davutoğlu: Kapımız herkese açık VİDEO

  KİMSEYE KAPIMIZI KAPATMADIK

  Tutumumuz çok açıktır. Salı günü, yeminle birlikte arkadaşlarımız kutsal göreve başlayacak. Çarşamba ve Perşembe günü gruplar halinde beş grup halinde milletvekillerimizle istişare toplantıları yapacağım. Daha sonra meclis başkanlığı seçimi olacak. Ardından Başkanlık divanı oluşması sonrası sayın cumhurbaşkanımız ifade ettiler bize görevi tevdi edecek. Şu ana kadar yapılanlar, söylenenler bazıları temenni bazıları zemin yoklama olabilir. Ama o gün geldiğinde herkesin iyi niyetle ve samimice yaklaşmasını diliyorum. Bu çerçevede sayın Bahçeli'nin açıklamaları da olmak üzere esas olarak bu görüşmelerde netleşeceğini söyleyebilirim. Bizim yaklaşımız ise kimseye kapımızı kapatmadık.

  Başbakan Davutoğlu: Kapımız herkese açık #2

  'AK Parti şu partiyle anlaştı' gibi açıklamalar bazılar temenniden ibaret olabilir. Nihai olarak kararı verecek olan ilgili kurullarımız ve kurullarımızın görevlendirmesi neticesinde benim."


  Görüş Bildir