Petrol
102.61
-9.59%
Euro
17.4176
-0.68%
Dolar
16.963
0.81%
Altın
963.15
-1.50%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
345.116
2.78%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Davutoğlu'ndan Sultanahmet saldırısıyla ilgili açıklamalar

  Davutoğlu'ndan Sultanahmet saldırısıyla ilgili açıklamalar

  Başbakan Davutoğlu, Sultanahmet saldırısıyla ilgili olarak teröre karşı birlik çağrısında bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 12.01.2016 - 16:53

  davutoglu

  Başbakan Davutoğlu Sultanahmet saldırısına ilişkin tüm insanlığa çağrıda bulunarak "Paris saldırısında nasıl omuz omuza durduysak yne aynı tavrı sergileyelim" dedi. Davutoğlu saldırının failinin DAEŞ militanı olduğunu açıkladı.

  SALDIRIYI YAPAN DEAŞ MENSUBU

  "Biraz önce Almanya Başbakanı Merkel'e de taziye dileklerimi ilettim. Bu saldırı tüm Türkiye'yi, bütün insanlığı hedef aldı. Saldırı yapanın Suriyeli bir DEAŞ mensubu olduğunu biliyoruz. Bu failinin bütün ilişkileri ortaya çıkarılacak ve hak ettikleri cezayı görecekler. Paris'teki saldırıda nasıl omuz omuza durduysak Ankara ve İstanbul saldırıları için de durmalıyız. Uluslararası terörizme karşı birlikte mücadele edelim. Türkiye bu adımların destekçisi olacaktır."

  Davutoğlu'ndan Sultanahmet saldırısıyla ilgili açıklamalar VİDEO

  Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  TERÖR YAPAN HERKES İNSANLIK SUÇU İŞLEMİŞTİR

  "Terör yapan herkes insanlık suçu işlemiştir. Hangi türden olursa olsun her terör grubuna karşı açık ve ilkeli bir tutum sergiledik. Ankara saldırısında, Suruç saldırısında canlarımızı kaybetmiştik. Bugün ülkemizde gerçekleşen saldırıda hayatını kaybedenlerin tümü yabancı uyruklu. Bu misafirler bizim için değerli misafirlerdi.

  Biraz önce Almanya Başbakanı Merkel'e de taziye dileklerimi ilettim. Bu saldırı tüm Türkiye'yi, bütün insanlığı hedef aldı. Saldırı yapanın Suriyeli bir DEAŞ mensubu olduğunu biliyoruz. Bu failinin bütün ilişkileri ortaya çıkarılacak ve hak ettikleri cezayı görecekler.

  PARİS İÇİN NASIL OMUZ OMUZA DURDUYSAK..

  Bu terör saldırıları Türkiye'nin demokratik yapısını etkileyemeyecektir. Küresel dayanışma içinde olmalıyız. Paris'teki saldırıda nasıl omuz omuza durduysak Ankara ve İstanbul saldırıları için de durmalıyız. Uluslararası terörizme karşı birlikte mücadele edelim. Türkiye bu adımların destekçisi olacaktır. Tüm terör gruplarının insanlık dışı olduğunu unutmayalım. Teröre karşı atılacak her adımda Türkiye kararlı ve destekçi olacaktır. Paris saldırısı için nasıl omuz omuza durduysak yine o gerekli.

  Bunlar hak ettikleri cezayı alacaklar. Tüm insanlığa çağrıda bulunmak istiyorum: Nasıl Paris saldırılarıyla ilgili ortak bir tavır aldıysak şimdi de aynı tavrı alalım.

  BUNU GERÇEKLEŞTİREN DAEŞ MENSUBU

  Hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum. Bunu gerçekleştiren DAEŞ mensubu bir şahıs.

  Terörün bütün insanlığın düşmanı olduğunu hep birlikte haykıralım. DAEŞ'in bütün unsurları temizlenene kadar mücadeleye devam etmeliyiz. Terörün en büyük kaynağı Suriye'deki iç savaştır. Bu tür saldırılar savaştan kaçan masum Suriyelilere mal edilemez.

  Terör olayları karşısında milli birliğimizi korumak ve omuz omuza vermek zorundayız.

  ALMANYA İLE DOSTLUĞUMUZ BAKİDİR

  Almanya ile dostluğumuz bakidir. Güçlü bir şekilde devam edecektir. Almanya kamuoyuna da seslenerek ifade ediyorum ki, kaybedilen dostlarımızın acısı yüreğimizdedir. Bu 78 milyonun acısıdır. Bundan sonra onların ailelerinin de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi muamele göreceklerini ifade etmek isterim.

  Zor bir süreçten geçiyoruz ama sahip olduğumuz en büyük kaynak teröre karşı omuz omuza durmaktır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir