Euro
15.3002
0.08%
Dolar
13.5956
0.04%
Altın
795.1750
0.07%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
510.068
1.42%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C
  Davutoğlu: IŞİD'e terörist diyen ilk biziz

  Davutoğlu: IŞİD'e terörist diyen ilk biziz

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, milletvekilleriyle iftar programında konuştu.
  • Özel Haber
  • 25.06.2015 - 21:40

  Davutoğlu: IŞİD e terörist diyen ilk biziz #1

  Davutoğlu'nun açıklamalarından önemli ayrıntılar..

  "Hiçbir zaman ülke çıkarlarına kendi çıkarlarımızın arkasına koymadık. Hiçbir zaman ve hiçbir yerde başımızı eğmedik. "

  "Şimdi çok daha yaygın bir ateş çemberinin ortasındayız. "

  "Bu seçimlere giderken birileri sadece Türkiye içinde değil, dışarıda da gönül dilimizi kesmeye çalıştılar ama başaramadılar.

  "Salı gününden itibaren Meclis Başkanı seçimleri başlayacak. Yarın da biz de MYK toplantısından sonra Meclis Başkan adayımızı açıklayacağız."

  "Daha sonra Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesi ile koalisyon turlarına başlayacağız. Buradan bir kez daha bütün muhalefet liderlerine sesleniyorum; biz onları ziyaret ederken, tam bir iyi niyetle, samimiyetle, dürüstlükle yaklaşacağız. Hiçbirisine kapımızı kapatmadık, hiçbir muhalefet partisine kapatmadığımız gibi hiçbir vatandaşımıza da gönül kapımızı kapatmadığımızı herkes bilir. Bizi misafir edecekleri zaman, bize hazırlanırken aynı iyi niyet, samimiyet ve dürüstlük içinde olmaları halinde ülkemizi bu ateş çemberinin içinden suhuletle ve istikrarla yönetecek bir hükümeti kurabileceğimize inanıyorum."

  "Geçmiş hesapları açanlar, rövanşizm isteyenler kaybedenler. Bu Meclis'te her etnik grup temsil ediliyorsa, bu AK Parti'nin izlediği özgürlükçü polikalarının eseri."

  "BİZ MİLLETİN SEÇTİĞİ CUMHURBAŞKANINI HER ZAMAN AYAKTA KARŞILAYACAĞIZ"

  "Milletin seçtiği Cumhurbaşkanı kim olursa olsun AK Parti kadroları onu ayakta karşılayacaktır. Görevi aldığımızda muhalefet liderlerine saygıyla gideceğiz, her görüşe açık olacağız.  Her şeyi açık yüreklilikle konuşuruz, hiçbir dayatmayı kabul etmeyiz."

  "HİÇBİR ZAMAN TERÖRE DESTEK VERMEDİK"

  "13 yıllık geçmişimiz içinde hiçbir zaman teröre destek vermedik, her zaman barışı inşa etmeye çalıştık. DAEŞ denilen terör örgütü ortaya çıktığında herkesten önce biz terör örgütü ilan ettik. Türkiye'yi ve iktidarı uluslararası alanda mahkum etmeye çalışan kampanyalar yürütülüyor."

  Davutoğlu: Hiçbir zaman teröre destek vermedik

  "O gün de bugün de hiçkimse Türkiye'nin Kobani'ye dönük saldırılarda bir nebze payı olduğunu ispat edemedi, edemeyecek."

  "DAEŞ denilen terör örgütü Kobani'ye saldırdı, güneyinden ve batıdan. 135 yaralı Kobanili Türkiye'ye geldi, sığındı."

  "Meclis'in açılış gününde Baykal'ın yanında başı örtülü bir hanımefendi oturuyordu. Bu  AK Parti'nin eseridir."

  "Geçmişte kötü koalisyon örnekleri yaşandı. Ancak biz milletin iradesine saygısızlık yapamayız. Milletimizin beklediği uzlaşmayı yapacağız."

  "258 kahramanın bulunduğu Meclis'te hiçbir dayatmayı kabul etmeyiz."

  "KOBANİ'DE YARALANANLARA BİZ KUCAK ATTIK"

  "135 Kobani yaralı bugün Türkiye'ye geldi, şu anda hastanelerde tedavi altındalar. 4'ü hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin. Nereye sığındılar? Türkiye' kapılarını açtı. "

  "HDP Eş Başkanı yardım ettiğimizi iddia etti. Allah aşkına dünyanın neresinde vardır olmayan şeyi ispat çağrısı. Suriye'deki hiçbir kanda Türkiye'nin katkısı olmadığı gibi bunların hepsi sadece iftira ve ithamdan ibarettir."


  Görüş Bildir