Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
348.809
4.58%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Başbakan Davutoğlu'ndan çözüm süreci açıklaması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm sürecinde yer alıp almamasını HDP'nin kendi tutumunun belirleyeceğini söyledi.
  • 03.11.2014 - 12:08
  Başbakan Davutoğlu'ndan çözüm süreci açıklaması

  Başbakan Davutoğlu ndan çözüm süreci açıklaması #1

  AK Parti'nin dün sona eren 23'üncüsü düzenlenen İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için Afyonkarahisar'a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün kaldığı otelden çıkarak, eşi Sare Davutoğlu'nun anne babasının mezarını, ardından Afyonkarahisar Valiliği'ni ziyaret etti. Başbakan Davutoğlu, valilik ziyaretinin ardından Dumlupınar Ortaokulu'nu ziyaret etti. Burada öğrencilerle bir süre konuşan ve okulu gezen Davutoğlu, ziyaret sonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  HDP İLE GÖREŞMELERİN DEVAM ETMESİ BU ŞARTA BAĞLI

  HDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan'ın, asayiş olayları nedeniyle hükümet tarafından askıya alındığı belirtilen çözüm sürecinin tekrar rayına oturtulması ve diyalog kanallarının açılması için hükümete çağrı yapacaklarına yönelik açıklaması hatırlatılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, şöyle dedi:

  "Çözüm süreci her şeyden önce halkımızın sahiplendiği bir süreç. Temaslarımız devam ediyor. Bu temaslar sadece HDP ile değil, halkın bütünüyle olacak. HDP Türkiye'de anayasal kanunlar çerçevesinde davranmaya devam ederse görüşmelerimiz devam eder. Ama kamu düzenini bozmaya yönelik eylemler içersinde olmamaları gerekiyor. Şiddet, terör, izinsiz eylem, can ve mal kaybına yol açacak tutumların dışında olmaları ve bunlara karşı tavır almaları durumunda muhatap oluruz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir