Euro
15.2648
0.80%
Dolar
13.4520
0.56%
Altın
791.8210
0.23%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
520.683
-9.54%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C

  Başbakan Davutoğlu'ndan gündeme dair açıklamalar

  Yeniden hükümeti kurma görevini alan Başbakan Davutoğlu, koalisyon görüşmelerinde Bahçeli'nin her şeye karşı çıktığını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 25.08.2015 - 14:30
  Başbakan Davutoğlu'ndan gündeme dair açıklamalar

  Başbakan Davutoğlu ndan gündeme dair açıklamalar #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden hükümeti kurma görevini verdiği AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde kameralar karşısına geçti.  Başbakan Davutoğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu.

  Davutoğlu, koalisyon görüşmelerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye birçok teklifte bulunduklarını ancak, Bahçeli'nin her şeye karşı çıktığını söyledi.

  Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  "Gönül isterdi ki tüm siyasi parti lderleri sorumlu davransın. CHP'de oluşan 'Bize koalisyon teklif edilmedi' kanaati yanlış. Bahçeli bize hükümeti kurmayı arzu etmediğini söyledi.

  BAHÇELİ HER ŞEYE KARŞI ÇIKTI

  Bahçeli her seçeneğe karşı olduğunu iletti. Şunu açık bir şekilde ifade edeyim ki denemedimiz yol ve yöntem kalmadı. Milletimizi her durum ile ilgili bilgilendirdim.

  GÜNEŞ MOTEL MODELİ PEŞİNDE DEĞİLİZ

  Bugün aldığımız görev, koalisyon kurma görevi değildi. Biz Güneş Motel modeli peşinde değiliz.

  KAPILARI KAPATMAKLA ÜLKE YÖNETİLMEZ

  Kapıları kapatmakla ülke yönetilmez. AK Parti'de üye vermesiydi ne olacaktı bu ülkenin hali? Bu kadar ciddi bir terörle mücadele varken, ekonomik sıkıntılar varken hükümet kaçma görevi nasıl izah edilebilir?"


  Görüş Bildir