Euro
10.175
0.14%
Dolar
8.6653
0.01%
Altın
491.29
-0.06%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
376.501
-8.07%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Başbakan Davutoğlu'ndan gündeme dair açıklamalar

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
  • 16.09.2015 - 18:43
  Başbakan Davutoğlu'ndan gündeme dair açıklamalar

  Başbakan Davutoğlu ndan gündeme dair açıklamalar #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, NTV'de Oğuz Haksever'in yönetimindeki programda Davutoğlu; Fikret Bila, Mustafa Karaalioğlu ve Seda Öğretir'in sorularını yanıtladı.

  AK PARTİ TÜRKİYE'NİN EN GENÇ PARTİSİ

  İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

  "Ak Parti Türkiye'nin en genç partisi. Buna rağmen ortak kodları oluşmuş parti. Ak Parti 5. kongresine gelene kadar çok sayıda insan harmanını toplamış bir parti. Şuanda her parti kendi siyasi kaderini yaşar. Ak Parti kadrolarında geniş bir insan havuzu var. Türkiye'nin kaderi ve Ak Parti'nin kaderi örtüşmüş durumda.CHP Kongresinde yaşanan türbülans bu kadar değerlendirmeye alınmazdı. Şuanda Türkiye'de iktidar olma yolundaki tek parti Ak Parti'dir. Yegane partidir. 5. Olağan kongre önemliydi. 1 yıl içinde Ak Parti'de birlik ve beraberliği sağlamak hedefim vardı. 2023 hedefleri çerçevesinde toplumu motive etmek.

  TÜRKİYE DEMOKRATİK SEÇİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

  Türkiye demokratik seçimi gerçekleştirdi. Kongre kararı bile önemliydi. Bunun nedeni Ak Parti'nin içinde her şeyin normal seyrettiği idi. Başarılı kongre süreci yaşanmıştır. Kongreye giden sürece baktığımızda hazırlık dönemi gerçekleştirmeye özen gösterdim.

  ABDULLAH GÜL KADROLARIMIZDAN ÇIKAN İLK CUMHURBAŞKANIDIR

  Sayın Abdullah Gül bizim cumhurbaşkanımızdır. Ak Parti kadrolarının içinden çıkan ilk cumhurbaşkanıdır. Çok yakın dostumdur. Çok zor günleri birlikte yaşadık. Ak Parti'ye katkısı göz ardı edilemez. Telefon ettim. 16 şehidimiz olduğu için Van'a gitmek durumunda kaldım kendisine gidemedim. Burada bir fark gözetmek söz konusu olamaz. Herekete katkı sağlamış herkes hepsi değerlidir. Kimse bir değer taşımak bakımından ihmal edilemez. İsimler birine yakın görüşü fraksiyonel bir yaklaşımdır. Şu isimler Gül'e yakın, şu isimler Davutoğlu'na, şu isimler Sayın Cumhurbaşkanı'na. Bunlar doğru tasnifler değil. Gül ile her düzeyde ilişkim olmuştur. Başbakan iken, Dışişleri Başkanı iken, Cumhurbaşkanı iken...İnsan olduğu yerde sorun, hırs olmaz mı olur.

  Başbakan Davutoğlu ndan gündeme dair açıklamalar #2

  ARINÇ'IN 'BİZ BEN OLDU' SÖZÜ

  Bunlar iç muhasebe vurgusu taşıyan açıklamalar. Hayat akarken ortaya çıkabilecek yanlış algıyı ortadan kaldırmak görevimiz. Kimse zihnine sansür koymasın.

  ÇÖZÜM SÜRECİ

  Çözüm sürecinin temel dokusunu doğru anlamak lazım. Sadece Kürt vatandaşlarımız değil, bazen Aleviler, bazen solcular baskılar altında kaldılar. Hak ihlalleri oldu. AK Parti'nin çözüm süreci öncesinde yaptığı açılımlarla yapmak istediği şey herkesin huzur içinde kendisini ifade edebildiği hiçbir dil ve lehçenin baskı altına alınmadığı bir hayat alanı oluşturmak istedi. Demokrasi geliştikçe terörün alanı dağılır. Birisi hak mahrumiyetiyle sokağa çıkmışsa o mağduriyet gidince çekilmesi gerekir. Ben siyasi yapıda en önemli şeyin aidiyet duygusu olduğunu düşünüyorum. Biz o aidiyet hissiyatını yeniden kurduk.

  1 KASIM GENEL SEÇİMLERİ

  HDP'ye oy vereni tahkir eden ifadeyi doğru bulmam. Bugün HDP'ye oy verenler, yarın belki bize oy verecek. Ama HDP teröre destek verirse milletin hasmı olur"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir